Instalacja sterowników wifi na laptopie hp 6735s

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
Calasilyar
Posty: 26
Rejestracja: 17 października 2007, 14:50

Instalacja sterowników wifi na laptopie hp 6735s

Post autor: Calasilyar »

Witam!
Mam problem z zainstalowaniem sterowników do laptopa hp 6735s. Na forum dotyczącym Ubuntu znalazłem info o sterach http://www.broadcom.com/support/802.11/linux_sta.php, które podobno pasują do mojego wifi. W zamieszczonym tam pliku readme ( http://www.broadcom.com/docs/linux_sta/README.txt ) jest wszystko podane, ale niestety podane linie kodu wyświetlają mi błędy:

W readme pisze:

Kod: Zaznacz cały

2.  Go to that directory:                   cd hybrid_wl
3.  Untar the appropriate 32/64 bit file
      to that directory
        32 bit:                             tar -xzf <path>/hybrid-portsrc.tar.gz
        64 bit:                             tar -xzf <path>/hybrid-portsrc-x86_64.tar.gz

After untar'ing you should have a src and lib sub directory plus a Linux
2.6 "kbuild" external makefile (Makefile).   The lib sub directory has the pre-built
binary, wlc_hybrid.o_shipped.  

You use the standard Linux 2.6 kernel build system as follows to make a Linux loadable
kernel module (LKM):

On the target machine, and cd'ed to the directory that contains the Makefile (fragment)

4.  Cleanup (optional):                  make -C /lib/modules/<2.6.xx.xx>/build M=`pwd` clean
5.  Build the LKM, i.e. wl.ko:           make -C /lib/modules/<2.6.xx.xx>/build M=`pwd`
Stworzyłem nowy folder, rozpakowałem tara w środku i wpisuję komendy (4) i (5), a tu wychodzi błąd:

Kod: Zaznacz cały

debian:/home/calasilyar/programy/hybrid_wl# make -C /lib/modules/2.6.24-1-amd64/build M='pwd' clean
make: *** /lib/modules/2.6.24-1-amd64/build: Nie ma takiego pliku ani katalogu. Stop.
debian:/home/calasilyar/programy/hybrid_wl# make -C /lib/modules/2.6.24-1-amd64/build M='pwd'
make: *** /lib/modules/2.6.24-1-amd64/build: Nie ma takiego pliku ani katalogu. Stop.
próbowałem dodawać znaki < i > i inne kombinacje, ale nic nie wychodzi. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Na początek podaj model swojej karty wifi. Czy to na pewno BCM4312 z readme?

Do Broadcomów jest moduł b43 w jądrze.

Zainteresuj się stroną.
zloty
Posty: 5
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 10:12
Lokalizacja: Gdynia

Re: Instalacja sterowników wifi na laptopie hp 6735s

Post autor: zloty »

Calasilyar pisze: Stworzyłem nowy folder, rozpakowałem tara w środku i wpisuję komendy (4) i (5), a tu wychodzi błąd:

Kod: Zaznacz cały

debian:/home/calasilyar/programy/hybrid_wl# make -C /lib/modules/2.6.24-1-amd64/build M='pwd' clean
make: *** /lib/modules/2.6.24-1-amd64/build: Nie ma takiego pliku ani katalogu. Stop.
debian:/home/calasilyar/programy/hybrid_wl# make -C /lib/modules/2.6.24-1-amd64/build M='pwd'
make: *** /lib/modules/2.6.24-1-amd64/build: Nie ma takiego pliku ani katalogu. Stop.
próbowałem dodawać znaki < i > i inne kombinacje, ale nic nie wychodzi. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
kilka dni temu kupiłem ten sam model laptopa i sterownik działa bez problemu. Miałem podobny błąd kiedy próbowałem po raz pierwszy go skompilować. Okazało się, że po wykorzystaniu module-assistant'a do instalacji fglrx kompilacja modułu wl.ko poszła bez problemu, po prostu zanim module-assistant dociągnął odpowiednie pakiety developerskie i nagłówkowe nie było katalogu build w odpowiednim miejscu, spróbuj tak. Ja mam teraz problem z automatycznym ładowaniem modułu przy starcie systemu. Modconf pisze że go nie widzi mimo że jest wyświetlany w opcjach. Działa tylko ręczne ładowanie przez insmod.

Złoty
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

zloty pisze:Modconf pisze że go nie widzi mimo że jest wyświetlany w opcjach.
Sprawdź sobie, czy coś nie wstawiło Ci tego sterownika na jakieś blacklist (ja tak miałem przy przejściu z madwifi na ath5k).
zloty
Posty: 5
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 10:12
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: zloty »

pavbaranov pisze:Sprawdź sobie, czy coś nie wstawiło Ci tego sterownika na jakieś blacklist (ja tak miałem przy przejściu z madwifi na ath5k).
Sprawa rozwiązała się jak gdyby przy okazji - po prostu nie wykonałem depmod -a :)
ODPOWIEDZ