wordpress, konfiguracja php i apache

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Realtek
Posty: 5
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 12:17

wordpress, konfiguracja php i apache

Post autor: Realtek »

Witam, jestem noobem jeśli chodzi o pracę w wordpressie i w ogóle jeśli chodzi o webmasterkę (tzn. php i mysql).
Jednak chcę się nauczyć wordpressa. Zainstalowałem apache i działa, po wpisaniu localhost wypisuje It works, czyli wydaje mi się, że działa. Zainstalowałem też php, ale przy próbie wejścia przez localhost do pliku .php wyświetla mi okienko, żeby zacząć pobieranie pliku php, zamiast go wykonywać. Powiedzcie co jest źle?? Poza tym w pliku konfiguracyjnym wordpressa wp-config-sample.php trzeba wpisać nazwę bazy, a w jaki sposób ją wcześniej utworzyć?? Sory, jeśli moje problemy wydadzą się banalne, ale proszę o pomoc. A z wordpressem sobie niezbyt radzę z dokumentacją, bo mój ang. jest na słabym poziomie :/, dlatego pytam.

Wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc :D
PhockouS

Post autor: PhockouS »

Jeżeli już tak bardzo chcesz mieć bloga to załóż go najpierw na serwerach wordpressa, połapiesz się. Z czasem jak ogarniesz to przejdziesz na swój serwer.

;-)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

musisz zainstalować baze danych mysql . stworzyć użytkownika, stworzyć baze, nadac prawa uzytkownikowi do bazy, po czym umieścic wordpressa w katalogu apache, nadac odpowiednie prawa do plików. odpalic przeglądarke, zainstalwoac wordpressa i działac :]

to tak w skrócie.
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Poczytaj o konfiguracji apache do działania z php i mysql. To akurat samo się nie zrobi.
ODPOWIEDZ