revDNS

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
biken
Posty: 6
Rejestracja: 29 czerwca 2006, 13:28

revDNS

Post autor: biken »

Mam problem z wysyłaniem poczty na konta wp.pl. Wymagają oni skonfigurowanego revdns-a na serwerze z którego wychodzi poczta. Niestety szperam w sieci i nie moge znaleźć jakoś konkretnie napisanego artykulu.
Może mi ktoś pomóc?
Z góry wielkie dzięki.
Verdan
Posty: 80
Rejestracja: 06 czerwca 2006, 17:49

Post autor: Verdan »

RevDNS powinien skonfigurować Twój provider. Napisz kto nim jest przede wszystkim.
biken
Posty: 6
Rejestracja: 29 czerwca 2006, 13:28

Post autor: biken »

Mam własny dedykowany i z większością sobie poradziłem.
Kolega co się "bardziej" zna na tym jest na wyjeździe i będzie za tydzień a przenoszę stronę i chcę by wszyskie emaile do użytkowników portalu dochodziły więc chcę skonfigurować ten revDNS.
Verdan
Posty: 80
Rejestracja: 06 czerwca 2006, 17:49

Post autor: Verdan »

Jak masz wydelegowaną strefę odwrotną na swoje serwery nazw to po prostu musisz je odpowiednio skonfigurować. Na sieci jest sporo opisów jak zrobić rDNSy na ipv6, łatwo sobie to przełożyć na ipv4 - metoda ta sama, tylko wpis do pliku strefy trochę inny, ale idzie się domyślić jak wpisać poprawnie.
biken
Posty: 6
Rejestracja: 29 czerwca 2006, 13:28

Post autor: biken »

a może masz gdzieś pod ręką linka do takiego tekstu z ipv4 ?
na przykładzie powinienem załapać o co chodzi
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Zrobienie revDNS dla IPv4 jest różne, zależy czy masz wydelegowaną całą subklase typu C (256 adresów), czy mniej. Jeśli całą, tzn. że jeśli adres sieci jest x.y.z.0 to mozesz swobodnie zarzadzac domena z.y.x.in.arpa .
jeśli nie to napewno twój provider ma (sprawdź whois adresipsieci) i do niego musisz wysłać list aby skonfigurował to jak chcesz, albo zrobił wpisy cname, które pozwolą tobie na późniejsze zmienay bez komunikacji z providerem. Dobry opis jest na stronie TP S.A. wszystko w szczegółcach.
biken
Posty: 6
Rejestracja: 29 czerwca 2006, 13:28

Post autor: biken »

Już mi trochę pojaśniało :)
nie mam całej klasy C bo mam tylko 2 IP z szeregu przyznane a na reszcie inne serwery pewnie stoją.
Teraz mi zostaje wysłaś emila do serwerowni żeby dokonał wpisów cname dla mojej domeny....
dobrze zrozumiałem ?
dodi
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:00

Post autor: dodi »

Tak. Chociaż Twój provider powinien doskonale wiedzieć co ma zrobić ;-)
biken
Posty: 6
Rejestracja: 29 czerwca 2006, 13:28

Post autor: biken »

Napisałem mu email ;) powinien załapać o co chodzi.
Wielkie dzięki za pomoc wszystkim.
ODPOWIEDZ