dostep do FTP

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
imported_Fiolek
Posty: 3
Rejestracja: 03 listopada 2006, 11:25

dostep do FTP

Post autor: imported_Fiolek »

Witam!

Zaczynam dopiero zabawe z linuxem wiec proszę o wyrozumiałość. Chciałbym zaznaczyć też, że +/- przejrzałem forum i nie znalazłem tego co potrzebuje (a jak to gdzieś jest to poprosze tylko o link). Sprawa jest banalna: postawiłem serwerek aby móc sobie poćwiczyć php + mysql, wszytsko ładnie zainstalowane i teraz tak: mam drugiego kompa (winda) i na nim chciałbym pisać wszytsko a potem wysyłać (przez np.: Total Commandera) na serwerek, ale nie za bardzo wiem jak sie na niego dostać. Mniemam, że trzeba w jakis sposób po pierwsze udostępnic ten folder gdzie ma być stronka a po drugie w jakis sposób nadać na niego hasło i login dla usera. Czy ktoś mi może (łopatologicznie) wytłumaczyć jak to zrobić?

Z góry dzieki, pozdro
mortalord
Posty: 19
Rejestracja: 18 października 2006, 01:58
Lokalizacja: ¯ukowo

Post autor: mortalord »

Jeśli chcesz sobie udostępnić zasoby to musisz zainstalować na debianie sambę
tzn:

apt-get install samba

po ściągnięciu automatycznie uruchomi sie instalacja gdzie będą zadawane Ci pytania najważniejsze pytanie to będzie grupa robocza (work grup) i tam musisz podać takąsamąj ak masz na windzie

potem muszisz sobie skonfigurować sambę tutaj już podalm Ci linka

P.S. Pamiętaj aby sobie założyć użytkownika na sambę np. root


smbpasswd -a root
imported_Fiolek
Posty: 3
Rejestracja: 03 listopada 2006, 11:25

Post autor: imported_Fiolek »

Hmm... chyba nie o sambę mi chodzi(choć moge sie mylić)... tzn. z tego co mi wiadomo to samba gada z windą a mi chodzi konkretnie aby każy komp (winda, linux, mac itd.) gdy poda IP mojego serwka hasło i użyszkodnika widział katalog od stron www (logując sie np.: z total commandera przez opcję FTP)
mortalord
Posty: 19
Rejestracja: 18 października 2006, 01:58
Lokalizacja: ¯ukowo

Post autor: mortalord »

aha teraz kumam, chcesz z każdego mniejsca na świecie wrzucać coś na swoją stronkę przez FTP

polecam klienta pocztowego vsftpd konfiguracjęsobie poszukaj w necie, jest bardzo dobrze opisana, podczas instalacji musisz dobrze ustawić katalogi

POZDRAWIAM
imported_Fiolek
Posty: 3
Rejestracja: 03 listopada 2006, 11:25

Post autor: imported_Fiolek »

Tak! Dokładnie o to mi chodziło :) . Hehehe... może i pół dnia spędziłem na szukaniu do tego materiałów i bawieniu sie w różne konfiguracje ale jest i działa :D . Dzięki bardzo i pozdrawiam!
peredhil
Posty: 42
Rejestracja: 24 maja 2006, 14:12
Lokalizacja: Staszów

Post autor: peredhil »

mortalord pisze:polecam klienta pocztowego vsftpd
hmm...
mortalord
Posty: 19
Rejestracja: 18 października 2006, 01:58
Lokalizacja: ¯ukowo

Post autor: mortalord »

peredhil pisze:hmm...
co to znaczy??
peredhil
Posty: 42
Rejestracja: 24 maja 2006, 14:12
Lokalizacja: Staszów

Post autor: peredhil »

mortalord pisze:
peredhil pisze:hmm...
co to znaczy??

Vsftpd, which stands for "Very Secure FTP Daemon", is an FTP server.
ODPOWIEDZ