Debian 9 i serwer AD

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
kaziukos
Posty: 45
Rejestracja: 28 maja 2014, 20:20

Debian 9 i serwer AD

Post autor: kaziukos »

Proszę o wskazówki gdzie mam szukać przyczyny.
Sieć domenowa z serwerem Active Directory na Debianie 9. Na tym serwerze pracuje też BIND. Komputery z sieci otrzymują z DHCP adresy dynamicznie ze wskazaniem jako pierwszy serwer DNS wyżej wymieniony serwer domeny. IPV6 wyłączony na stacji. Na stacji Windows 10 Pro.
I pojawia się taki problem. Jeżeli chcę dodać komputer do domeny to pokazuje błąd, że brak serwera, zła nazwa domeny. Jeżeli na tej stacji wyłączę i ponownie włączę kartę sieciową to komputer można już dodać do domeny bez problemu.
Dodam jeszcze, że na stacji polecenie ping domena.lan przed restartem karty sieciowej daje wynik braku odpowiedzi z serwera a po restarcie ping domena.lan serwer odpowiada.
Wszystkie informacje z polecenia ipconfig /all na stacji przed po restarcie karty sieciowej są identyczne. Dzieję się tak praktycznie na każdym komputerze. (dodałem ich około 10).
Jak stacja została już dodana do domeny to można się na niej logować jako użytkownik domeny.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam Kazimierz
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Debian 9 i serwer AD

Post autor: LordRuthwen »

Z Windowsami nie pracuję od dobrych 10 lat, ale wtedy to była norma, że po dopięciu trzeba było restartować i dopiero później działało jak trzeba. Może nic się nie zmieniło?
ODPOWIEDZ