[+]openmediavault - minidlna

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
bodesowski
Posty: 12
Rejestracja: 19 stycznia 2021, 09:26

[+]openmediavault - minidlna

Post autor: bodesowski »

Witam wszystkich
Mam nadzieję że w dobrym temacie piszę.
Od kilku dni staram się uruchomić prosty serwer na media z obsługą DLNA dla trzech TV, niestety wszystkie próby kończą się niepowodzeniem. Na swoje potrzeby wybrałem openmediavault, po lekturach kilku artykułów i zainstalowaniu systemu udało się uzyskać dostęp do dysku w usłudze SMB, mogę kopiować i kasować pliki. Wersja 5.5.11, bo taką zainstalowałem, nie posiada wtyczki minidlna, więc pobrałem ją w dwóch wersjach, 0.5.9 oraz 1.1 niestety instalacja powoduje rozsypanie się systemu i nie można się już do niego zalogować. ta sama sytuacja ma miejsce w przypadku starszych wersji openmediavault.
Proszę o jakąś sugestię lub pomoc, bo moja wiedza właśnie się skończyła i stoję jakby w kropce.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: openmediavault - minidlna

Post autor: dedito »

minidlna powinien być dostępny w repozytoriach bo openmediavault z tego co wiem bazował i wciąż bazuje na Debianie.
bodesowski
Posty: 12
Rejestracja: 19 stycznia 2021, 09:26

Re: openmediavault - minidlna

Post autor: bodesowski »

Niestety przy instalacji świeżego systemu tej wtyczki nie mam, a jak wspomniałem wcześniej pobranie jej osobno i instalacja wywala system.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: openmediavault - minidlna

Post autor: dedito »

Ja nie pisałem o pluginie/wtyczce tylko o paczce, a jak już piszemy o wtyczkach to wg strony projektu jest taka w omv-extras.
bodesowski
Posty: 12
Rejestracja: 19 stycznia 2021, 09:26

Re: openmediavault - minidlna

Post autor: bodesowski »

Odpaliło.
Moje podejście było inne, wydawało mi się że jak wczytam plik deb to wtyczka się pojawi na liście a powinienem najpierw zainstalować omv-extras i dopiero pojawi się wtyczka.
Dzięki za naprowadzenie.

Mam jeszcze jedno pytanie, nie wiem czy w tym temacie.
Mam stworzoną macierz z dwóch dysków 1TB, czyli dostępne miejsce prawie 2TB, jeśli będę chciał dołożyć kolejny dysk do tej samej macierzy to czy dane na dyskach zostaną skasowane.



Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: openmediavault - minidlna

Post autor: dedito »

To już się nadaje na osobny wątek bo w zasadzie nie ma nic wspólnego z OMV.
Musiałbyś w nowym wątku podać jaki to jest rodzaj macierzy i jak została postawiona.
Zablokowany