brak możliwości edycji plików przez klienta ftp

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
integro4
Posty: 2
Rejestracja: 03 listopada 2020, 10:48

brak możliwości edycji plików przez klienta ftp

Post autor: integro4 »

Siemka, potrzebuje małej podpowiedzi bo siedzę nad tym od kilku godzin. mam dziwny jak dla mnie problem z "permision denied" gdy chcę cokolwiek pozmieniać w plikach sklepu na serwerze. podejrzewam że problem jest z tym, że inaczej niż dotychczas przeniosłem pliki z poprzedniego serwera za pomocą putty a nie kopiując tradycyjnie przez ftp. przez to obecnie mogę dokonywać zmian tylko prze ssh a oczywiście chciałbym o wiele wygodniej prze ftp. bez wątpienia chodzi o uprawnienia użytkownika ftp, ale jak to zmienić. komenda chown nie pomaga ponieważ dostaję zwrotkę że nie ma użytkownika o nazwie za pomocą której sie loguję przez ftp.....
rozwiązaniem byłoby pewnie wykasowanie wszystkich przeniesionych plików i zrobienie tego ponownie przez ftp zamiast ssh, ale może jest jakieś rozsądniejsze rozwiązanie?
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: brak możliwości edycji plików przez klienta ftp

Post autor: dedito »

Kod: Zaznacz cały

ls -la
pokaże listę plików wraz z właścicielem i uprawnieniami.
integro4
Posty: 2
Rejestracja: 03 listopada 2020, 10:48

Re: brak możliwości edycji plików przez klienta ftp

Post autor: integro4 »

dzięki za info. niestety straciłem cierpliwość i wgrywam pliki przez ftp, może nie będzie już komplikacji. sprawdzałem uprawnienia wcześniej i wszędzie miałem "root", ale próby zmiany uprawnień do katalogu gdzie są pliki strony nie dawał rezultatów
ODPOWIEDZ