OMV problem z zapisywaniem ustawień

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Mefu
Posty: 36
Rejestracja: 18 sierpnia 2017, 16:51

OMV problem z zapisywaniem ustawień

Post autor: Mefu »

Witam.
Od dłuższego czasu walczę z Openmediavault 2.2.14 64 bit. Problem jest w dodatku OwnCloud podaje katalog danych i certyfikat zapisuje, system prosi mnie o zatwierdzenie danych. Zaraz po zapisywaniu pojawia się błąd
Błąd #4000:
exception 'OMVException' with message 'Failed to execute command 'export LANG=C; setfacl --recursive --modify default:user:www-data:rwx,user:www-data:rwx -- '/media/CA842B92842B8055/chmurka/' 2>&1': setfacl: /media/CA842B92842B8055/chmurka/: Operation not supported
setfacl: /media/CA842B92842B8055/chmurka//mount.json: Operation not supported
setfacl: /media/CA842B92842B8055/chmurka//owncloud.log: Operation not supported
setfacl: /media/CA842B92842B8055/chmurka//tmp: Operation not supported' in /usr/share/openmediavault/engined/module/owncloud.inc:232
Stack trace:
#0 [internal function]: OMVModuleOwnCloud->setSharedFolderFacl(Array)
#1 /usr/share/php/openmediavault/module.inc(146): call_user_func_array(Array, Array)
#2 /usr/share/openmediavault/engined/module/owncloud.inc(65): OMVModuleAbstract->execTasks('setfacl')
#3 /usr/share/openmediavault/engined/rpc/config.inc(180): OMVModuleOwnCloud->applyConfig()
#4 [internal function]: OMVRpcServiceConfig->applyChanges(Array, Array)
#5 /usr/share/php/openmediavault/rpcservice.inc(125): call_user_func_array(Array, Array)
#6 /usr/share/php/openmediavault/rpcservice.inc(158): OMVRpcServiceAbstract->callMethod('applyChanges', Array, Array)
#7 /usr/share/openmediavault/engined/rpc/config.inc(224): OMVRpcServiceAbstract->callMethodBg('applyChanges', Array, Array)
#8 [internal function]: OMVRpcServiceConfig->applyChangesBg(Array, Array)
#9 /usr/share/php/openmediavault/rpcservice.inc(125): call_user_func_array(Array, Array)
#10 /usr/share/php/openmediavault/rpc.inc(79): OMVRpcServiceAbstract->callMethod('applyChangesBg', Array, Array)
#11 /usr/sbin/omv-engined(500): OMVRpc::exec('Config', 'applyChangesBg', Array, Array, 1)
#12 {main}
Po powrocie do poprzednich ustawień wszystko działa prawie
Usługa uwłacza się jednak pojawia się komunikat
Data directory (/media/CA842B92842B8055/chmurka/) is readable for other users

Please change the permissions to 0770 so that the directory cannot be listed by other users.
Przy czym to ostatnie nie zawsze się pojawia i niekiedy usługa działa normalnie.
Ponowna instalacja OwnCloud-a uniemożliwia konfiguracje usługi wyskakuje powyższy błąd.
Przeglądałem fora ale jak na razie tylko pogarszałem sytuacje.
podejrzewam że jest jakiś problem z zapisem ustawień, ma ktoś jakieś pomysły ??
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: OMV problem z zapisywaniem ustawień

Post autor: dedito »

https://wiki.debian.org/Permissions#Sec ... ermissions
acl zainstalowane?

Kod: Zaznacz cały

apt-cache policy acl
chmurka zamontowana z atrybutem acl?

Kod: Zaznacz cały

mount
uprawnienia zgodnie z komunikatem ustawione?

Kod: Zaznacz cały

ls -l /media/CA842B92842B8055/chmurka
Mefu
Posty: 36
Rejestracja: 18 sierpnia 2017, 16:51

Re: OMV problem z zapisywaniem ustawień

Post autor: Mefu »

acl:
Zainstalowana: 2.2.51-8
Kandydująca: 2.2.51-8
Tabela wersji:
*** 2.2.51-8 0
500 http://ftp.pl.debian.org/debian/ wheezy/main amd64 Packages
100 /var/lib/dpkg/status.

Dysk instalowałem w panelu administracyjnym do pierwszego zapisu nie było problemów.
W katalogu współdzielonym w po kliknięciu na folder nie da się włączyć acl

co do uprawnień właśnie nie wychodzi że jest 0777 i jakoś nie bardzo chce się zmienić
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: OMV problem z zapisywaniem ustawień

Post autor: dedito »

Dałem Ci tam linka do wiki odnośnie acl.
Co do uprawnień to musisz rozwinąć myśl "nie wychodzi", "nie bardzo chce się zmienić".
Mefu
Posty: 36
Rejestracja: 18 sierpnia 2017, 16:51

Re: OMV problem z zapisywaniem ustawień

Post autor: Mefu »

Uprawnień nie zmienia pozostają takie same.
Samego Owncloud-a nie da się nawet wyłączyć, jedynie odinstalować dodatek
Nie mówiąc o tym że podczas formatowania dysku również jest ten sam błąd
Błąd #4000:
exception 'OMVException' with message 'Failed to execute command 'export LANG=C; blockdev --rereadpt '/dev/sdi' 2>&1': BLKRRPART: Device or resource busy' in /usr/share/openmediavault/engined/rpc/diskmgmt.inc:328
Stack trace:
#0 [internal function]: OMVRpcServiceDiskMgmt->wipe(Array, Array)
#1 /usr/share/php/openmediavault/rpcservice.inc(125): call_user_func_array(Array, Array)
#2 /usr/share/php/openmediavault/rpc.inc(79): OMVRpcServiceAbstract->callMethod('wipe', Array, Array)
#3 /usr/sbin/omv-engined(500): OMVRpc::exec('DiskMgmt', 'wipe', Array, Array, 1)
#4 {main}
Zastanawiam się czy to nie wina kompilacji wgrywam 64 bit na procek intela
nie podoba mi sie że polecenia
apt-get update
zaraz po linijce
Ign. https://e-tobi.net wheezy Release.gpg
Ign. https://e-tobi.net wheezy Release
100% [Pracuje]
Praktycznie się zawiesza operacja trwała ostatnio całą noc i została brutalnie przerwana reinstalacją systemu
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: OMV problem z zapisywaniem ustawień

Post autor: dedito »

To może czas najpierw doprowadzić system do porządku a potem wykonywać dalsze kroki.
To czekanie w nieskończoność, może wynika po prostu z tego, że te repozytorium już nie istnieje?
Mefu
Posty: 36
Rejestracja: 18 sierpnia 2017, 16:51

Re: OMV problem z zapisywaniem ustawień

Post autor: Mefu »

tylko nie wiem które. A system do momentu aktualizacji z pozycji panela działał poprawnie
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: OMV problem z zapisywaniem ustawień

Post autor: dedito »

Spójrz w którym miejscu zatrzymuje się aktualizacja.
Nie wiem co to jest aktualizacja z poziomu panela, może dotyczy tylko omv, a to nie jest aktualizacja systemu na którym stoi omv.
Mefu
Posty: 36
Rejestracja: 18 sierpnia 2017, 16:51

Re: OMV problem z zapisywaniem ustawień

Post autor: Mefu »

Z panelu administracyjnego ładowały się wszystkie poprawki samego systemu OMV było ich sporo więc nie wymienię ich.

Problem prawie rozwiązany . Instalowałem OMV-EXTRAS ze strony http://omv-extras.org/joomla/index.php/guides
i wybierałem
openmediavault-omvextrasorg_latest_all.deb
problem zniknął gdy zainstalowałem wersje omvextrasorg 2.13.9. System działa jak powinien jednak mam inny problem wydaje mi się że nie związany z dodatkiem i systemem
Sam owncloud działa przez przeglądarkę jednak wersja na androida po potwierdzeniu certyfikatu wyświetla komunikat
Uszkodzona konfiguracja systemu
ODPOWIEDZ