Pingowanie domeny na Windows Serwer

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
fraksipon
Posty: 2
Rejestracja: 27 października 2017, 21:42

Pingowanie domeny na Windows Serwer

Post autor: fraksipon »

na vmware postawiłęm windowsa 8, windows server oraz debiana. W windows server zrobiłęm domenę, którą zresztą widnows 8 pinguję.
Spróbowałem na debianie wpisać ping i adres domeny i nie dostałęm odpowiedzi, puściłem ping ip windows serwer i dostałem odpowiedź.
W pliku /etc/resolv.conf
wpisanem
nameserver dostawcy internetu
nameserver dostawcy internetu
nameserver 192.168.0.231 - adres windows serwer.

pierwszy raz pracuję w środowisku linux. Proszę o wskazówki co jest nie tak, że w debianie nie pinguje mi domeny Windows Serwer
Awatar użytkownika
lizard
Beginner
Posty: 287
Rejestracja: 08 lutego 2016, 18:47

Re: Pingowanie domeny na Windows Serwer

Post autor: lizard »

Usuń dwie pierwsze linie z pliku resolv.conf i pozostaw tylko wskazującą na Windows Server. DNS na serwerze Windows ustaw tak, aby zapytania o nieobsługiwane domeny kierowane były na DNS-y Twojego dostawcy Internetu, czyli we właściwościach serwera DNS (nie pomyl z własciwosciami systemu) w zakładce "Usługi przesyłania dalej" podaj adresy DNS-ów Twojego IPS-a.

Zgaduję, że wirtualka z Windows 8 dostaje konfiguracje sieci przez DHCP z Windows Server, a maszyna z Debianem konfigurację ma wpisaną ręcznie.
fraksipon
Posty: 2
Rejestracja: 27 października 2017, 21:42

Re: Pingowanie domeny na Windows Serwer

Post autor: fraksipon »

lizard pisze: 27 października 2017, 22:18 Usuń dwie pierwsze linie z pliku resolv.conf i pozostaw tylko wskazującą na Windows Server.
tylko jak usuwam te dwie pierwsze linijki, restartuje połączenie z internetem to one automatycznie się dodają.
lizard pisze: 27 października 2017, 22:18 Zgaduję, że wirtualka z Windows 8 dostaje konfiguracje sieci przez DHCP z Windows Server, a maszyna z Debianem konfigurację ma wpisaną ręcznie.
tak
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pingowanie domeny na Windows Serwer

Post autor: dedito »

Być może linijki dodaje jakiś menadżer połączeń, albo sam je sobie dodajesz jakimś skryptem.
Na początku pliku być może jest linijka w stylu #automatically generated by ..
Awatar użytkownika
lizard
Beginner
Posty: 287
Rejestracja: 08 lutego 2016, 18:47

Re: Pingowanie domeny na Windows Serwer

Post autor: lizard »

fraksipon pisze: 28 października 2017, 21:57
lizard pisze: 27 października 2017, 22:18 Usuń dwie pierwsze linie z pliku resolv.conf i pozostaw tylko wskazującą na Windows Server.
tylko jak usuwam te dwie pierwsze linijki, restartuje połączenie z internetem to one automatycznie się dodają.
lizard pisze: 27 października 2017, 22:18 Zgaduję, że wirtualka z Windows 8 dostaje konfiguracje sieci przez DHCP z Windows Server, a maszyna z Debianem konfigurację ma wpisaną ręcznie.
tak
Jeżeli ręczenie skonfigurowałeś sieć, to nie ma mowy, aby /etc/resolv.conf sam się zmieniał. Jak skonfigurowałeś połączenie sieciowe w Debianie? W plikach /etc/network/interfaces i /etc/resolv.conf, przez NetworkManagerea, czy jeszcze inaczej. Pokaż tę konfigurację.
ODPOWIEDZ