MYSQL, GRANT TABLES i BŁĄD ACCESS

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
zmora_jlb
Posty: 18
Rejestracja: 13 września 2017, 18:38

MYSQL, GRANT TABLES i BŁĄD ACCESS

Post autor: zmora_jlb »

Witam,
piszę drugi raz bo nie mogę tego rozwiązać.

Dla obu użytkowników c0_wyklej i root mam pełne dostępy ( w konsoli się loguję bez problemu, zapytania działają) ale nie mogę się połączyć ze skryptem www.

Link to database cannot be established: SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'c0_wyklej'@'localhost' (using password: YES)


Wytłumaczy mi ktoś o co tutaj chodzi? apache2/debian9

c0_wyklej

Kod: Zaznacz cały

MariaDB [(none)]> SHOW GRANTS FOR 'c0_wyklej'@'localhost';
+-------------------------------------------------------------------+
| Grants for c0_wyklej@localhost                                    |
+-------------------------------------------------------------------+
| GRANT USAGE ON *.* TO 'c0_wyklej'@'localhost'                     |
| GRANT ALL PRIVILEGES ON `db0_wyklej`.* TO 'c0_wyklej'@'localhost' |
+-------------------------------------------------------------------+

Kod: Zaznacz cały

MariaDB [(none)]> SHOW GRANTS FOR 'root'@'localhost';
+----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------+
| Grants for root@localhost                                                                                                              |
+----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------+
| GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'root'@'localhost' IDENTIFIED BY PASSWORD '*3B5F665EF0CAF49B3EE9D169FD1CD243C82FC49E' WITH GRANT OPTION |
| GRANT ALL PRIVILEGES ON `mydb`.* TO 'root'@'localhost' WITH GRANT OPTION                                                               |
| GRANT ALL PRIVILEGES ON `db0_wyklej`.* TO 'root'@'localhost'                                                                           |
| GRANT PROXY ON ''@'%' TO 'root'@'localhost' WITH GRANT OPTION                                                                          |
+----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------+
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Re: MYSQL, GRANT TABLES i BŁĄD ACCESS

Post autor: pawkrol »

Ja widze, że przyznałeś uprawnienia dla użytkownika co_wklej, a gdzie masz polecenie którym go stworzyleś?

Co do roota to domyślnie nie zalogujesz sie na niego inaczej niż przez shella z localhosta (unix-socket)
zmora_jlb
Posty: 18
Rejestracja: 13 września 2017, 18:38

Re: MYSQL, GRANT TABLES i BŁĄD ACCESS

Post autor: zmora_jlb »

c0_wyklej tworzony był przez ispconfig,
ODPOWIEDZ