Błąd po aktualizacji, zawieszają się procesy.

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
zaklopotany
Posty: 1
Rejestracja: 26 lipca 2017, 02:18

Błąd po aktualizacji, zawieszają się procesy.

Post autor: zaklopotany »

Witam wszystkich, właśnie zdarzyło mi się coś dziwnego i pierwszy raz nie wiem jak to naprawić.

Wczoraj aktualizowałem firmowy serwer, standardowo przez apt, jedynie nie zrobiłem reboot aby nie robić go w godzinach pracy.

Chwilę temu dostałem maila że serwer http nie działa. W przeglądarce nie działa, webmin nie działa.
Loguję się na ssh - działa i mogę się zalogować. Po wykonaniu komendy htop czy ps -aux terminal mi się zawiesił z czarnym ekranem i przestał reagować. Po wykonaniu komendy ls -la na katalogu posiadającym sporo folderów/plików - w pewnym momencie zawiecha okna terminala znów.

Spróbowałem ten restart zrobić, bo pomyślałem że może to być spowodowane jego brakiem po upgrade. Niestety nie pomogło. Zamieściłbym wam jakieś logi, jednak próba ich odczytu kończy się tym samym. Nadmienię że niektóre programy działają. Spróbowałem również uruchomić panel webmina przy pomocy links - links się zawiesił. Spróbowałem tego samego przy pomocy lynx - panel na https://localhost:10000/ uruchomił się. Natomiast po zewnętrznej domenie - nie działa. Nie można się również zalogować na pocztę, mimo że thunderbird nawiązuje połączenie i sprawdza konfigurację serwera to jednak przy próbie uwierzytelnienia zrywa się połączenie.

Podejrzewam że po aktualizacji coś ubija procesy, które zaczynają korzystać z większej ilości pamięci czy coś w ten deseń. Jednak nie jestem tego w stanie potwierdzić na tą chwilę a to jest tylko moje przypuszczenie.

Proszę bardzo o pomoc. Sprawa jest pilna.

Pozdrawiam.
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Re: Błąd po aktualizacji, zawieszają się procesy.

Post autor: mariaczi »

Nie wspomniałeś nic z jakiej wersji do jakiej aktualizowałeś i jak to zrobiłeś, jeśli przeskakiwałeś pomiędzy kilkoma wersjami. Przed aktualizacją do wersji wyżej zrobiłeś najpierw aktualizację wersji, którą używałeś?
Przy aktualizacji między wersjami zmieniły się pewnie i wersje pakietów co może powodować, że i ich pliki konfiguracyjne są trochę inne.
Trzeba to obadać po kolei...
ODPOWIEDZ