Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
adjaro
Posty: 14
Rejestracja: 07 stycznia 2017, 12:57

Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: adjaro »

witam
sprawa wyglada tak postawilem serwer skonfigurowalem, jednak mam problem z delegacja dns, Probowalem juz na wiele sposobow ale nie puszcza przez tcp, chyba firewall blokuje... Tak samo problem z adresami reverse dla stref. Dodalem jednak nie dzialaja.

Druga sprawa mam skonfigurowany postfix plus sasl, emaile wysyla zabezpieczenie jest ale potrzebowalbym czegos prostego do obslugi oraz dodawania kont. (roundcube,iredmail). Chyba ze jest jakis inny sposob na dodawanie kont pocztowych do danej domeny niz tworzenie nowych uzytkownikow w debianie ?

Calosciowe sprawdzenie konfiguracji czy nie ma gdzies dziur, czy zabezpieczenia sa wystarczajace oraz oraz czy sklep po przerzuceniu bedzie dzialal tak jak powinnien(sklep juz jest na nowym serwerze)

Zeby nie bylo odrazu sprostowanie: tak jestem poczatkujacy i wszystko zrobilem sam na bazie poradnikow, walczylem z debianem troche czasu jednak ciagle sie go ucze i bardzo mi sie podoba. Jednak utkwilem w wyzej opisanym problemie, dlatego tez pisze ten temat na forum. O ile z instalacja jakiegos demona do obslugi poczty sobie poradze to jezeli chodzi o dns to nie mam pojecia co jest.... probowalem juz innych programow: bind, pdns, nsd, zostalem na maradns. Niby po sprawdzeniu DIG nawiazuje kontakt z name serverami, mimo wszystko nie puszcza po tcp. Plus sprawdzenie logow probowalem je rozszyfrowac jednak mam problem, nadal ktos sie laczy przez postfixa(nie wiem czy tam ma byc i czy to normalne) plus blokowanie ufw "SYS"

Chcialbym zeby ktos mi pomogl w tym temacie, zeby nie bylo jestem bardzo ciekawy rozwiazania... co robilem zle.
Za pomoc moge odwdzieczyc sie materialnie.
Dla mnie to byla dluga droga jednak dla kogos obeznanego w temacie to zapewnie chwila roboty.

CZy moge liczyc na jakas pomoc bardziej doswiadczonych ?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: pawkrol »

Po pierwsze. Gdzie masz wykupioną domenę. Jak u sprzedawcy zrobiłeś delegacje, jak skonfigurowałeś binda,firewalla. Co do kont pocztowych, to robisz je w bazie danych i nie musisz tworzyć kont systemowych. Zarządzasz nimi np w postfixadmin.
Ponadto jak Ci możemy pomóc jak nawet żadnych logów nie przedstawiłeś.
adjaro
Posty: 14
Rejestracja: 07 stycznia 2017, 12:57

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: adjaro »

domene mam wykupiona w one.com, zeby ja delegowac musze wyslac im nameservery wraz z ip, i tak juz im wysylam ktorys raz a oni nadal maja problem z delegacja.

jasne juz przesylam logi:
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2017, 10:14 przez adjaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: dedito »

Chłopie nie rób z logów obrazka, bo analizowanie tego to chyba tylko dla masochistów.
Weź wyeksportuj te logi do tekstu i zamieść tutaj lub na zewnętrzny serwis.
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: pawkrol »

A gdzie masz wykupioną domenę, ewentualnie jak skonfigurowane są rekordy A pod którymi widnieją owe serwery dns? (Wszakże do delegacji domeny podajesz nazwy dns i adresy ip owych serwerów).
adjaro
Posty: 14
Rejestracja: 07 stycznia 2017, 12:57

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: adjaro »

sie robi:
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2017, 10:13 przez adjaro, łącznie zmieniany 2 razy.
adjaro
Posty: 14
Rejestracja: 07 stycznia 2017, 12:57

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: adjaro »

pawkrol pisze:A gdzie masz wykupioną domenę, ewentualnie jak skonfigurowane są rekordy A pod którymi widnieją owe serwery dns? (Wszakże do delegacji domeny podajesz nazwy dns i adresy ip owych serwerów).
Domene wykupiona mam w one.com, w panelu sterowania domena mozna tylko wpisac IP. Rekord A skierowany jest na moje nowe IP servera vps. Dodatkowo trzeba przeslac im serwery nazw.
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: pawkrol »

Ano właśnie. Do delegacji musisz im przesłać nazwy dns serwerów nazw. Rozumiesz w czym rzecz?

Dodane:
A po co, chcesz robić delegację. Mało opcji ustawień w panelu klienta (rekordy AAAA,SRV,TXT,SPF)?
adjaro
Posty: 14
Rejestracja: 07 stycznia 2017, 12:57

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: adjaro »

pawkrol pisze:Ano właśnie. Do delegacji musisz im przesłać nazwy dns serwerów nazw. Rozumiesz w czym rzecz?

Dodane:
A po co, chcesz robić delegację. Mało opcji ustawień w panelu klienta (rekordy AAAA,SRV,TXT,SPF)?
hmm chyba nie rozumiem... no tak zgadza sie musze im wyslac nazwy serwerow aby zmienili delegacje, zawrono master jak i slave.
Aktulanie mam ustawione inne servery nazw poniewaz korzystam z innego hostingu, ale chcialbym przejsc na moj server vps.
wczesniej same delegacje rekordem A nie dawalo rezulatatu(trzeba bylo wyslac servery nazw)
Jednak gdy nawet domena nie jest delegowana otrzymuje takie bledy ... :
http://dnscheck.iis.se/?time=1483355259 ... ndelegated
dlaczego nie ma problem z polaczeniem TCP ?
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: pawkrol »

Delegacji nie robisz rekordem A. Widzę, że nie bardzo rozumiesz, w czym rzecz.
Przykład:
Masz wykupioną domenę --> costam.pl
U sprzedawcy (rejestratorze domen) w jego panelu tworzysz sobie rekordy A
dns1.costam.pl A 188.98.9.6
dns2.costam.pl A 188.98.9.5
vps1.costam.pl A 188.98.9.6
www.costam.pl A 77.5.22.12

Teraz klient ma wykupioną domenę u rejestratora domen one.com np klient.pl
Chcesz zrobić delegację jego domeny. Więc w panelu klienta one.com delegujesz obsługę domeny na twój serwer dns. Czyli podajesz dns1.costam.pl oraz dns2.costam.pl

A na serwerze 188.98.9.6 oraz 188.98.9.5 konfigurujesz sobie np. binda. I tyle.
Ale tak jak mówię. Nie wiem po co robisz delegacje.
Hosting - co za hosting, co na nim jest?
ODPOWIEDZ