[+]Konfiguracja virtualhost w apache

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
jantar
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwietnia 2014, 14:51

[+]Konfiguracja virtualhost w apache

Post autor: jantar »

Rozpoczynam przygodę z konfigurowaniem serwerów, na początek poleciał apache. Korzystałem z tego poradnika, nie wiem na ile jest aktualny, ale ogółem mam problem. Zrobiłem wszystko według instrukcji, pierwszy problem był z a2ensite. Pojawił się ERROR: Site does not exist! ale poradziłem sobie z dodaniem do pliku rozszerzenia .conf. Po przeładowaniu apache i wejściu w przeglądarkę strona się nie ładuje (ładowała się z /var/www/ ale jak jest napisane, że nie powinna, po czym ją usunąłem). W czym leży problem?

Kod: Zaznacz cały

<VirtualHost *:80>
        ServerName www.fmbs.pl
        ServerAlias fmbs.pl
        DocumentRoot /home/bed/www/fmbs
        <Directory /home/bed/www/fmbs>
                Options Indexes FollowSymLinks
                AllowOverride All
                DirectoryIndex index.html index.php
                Order allow,deny
                Allow from all
        </Directory>

        CustomLog ${APACHE_LOG_DIR}/fmbs_access_log combined
        ErrorLog ${APACHE_LOG_DIR}/fmbs_error_log
</VirtualHost>
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2016, 17:49 przez jantar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3515
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Konfiguracja virtualhost w apache

Post autor: dedito »

Aby stwierdzić w czym leży problem należy pokazać logi apacha /var/log/apache2/fmbs_access_log i fmbs_error_log oraz inne logi jeśli istnieją (np. access.log lub error.log)
Odsyłam też do właściwych Debianowi poradników (co nie znaczy, że wskazany przez autora poradnik jest niewłaściwy, po prostu nie oceniałem tego)
https://wiki.debian.org/Apache
https://wiki.debian.org/LaMp#apache2
jantar
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwietnia 2014, 14:51

Re: Konfiguracja virtualhost w apache

Post autor: jantar »

Sprawa okazała się błaha i w dodatku przez moje niedopatrzenie. Myślałem, że logi w ogóle się nie utworzyły, a tak naprawdę polecenie cat na zwykłym użytkowniku nie listuje zawartości /var/log/apache2/ W logach był błąd client denied by server configuration: /home/bed/www/fmbs/ i pierwsze wyszukanie w przeglądarce daje wynik, że w directory wystarczy zamienić Order allow,deny Allow from all na Require local
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3515
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: [+]Konfiguracja virtualhost w apache

Post autor: dedito »

W takim razie, problem rozwiązany, wątek oznaczony zgodnie z regulaminem, zamykamy.
Zablokowany