Samba AD profile tylko zapis

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
shelby1122
Posty: 1
Rejestracja: 01 sierpnia 2016, 08:57

Samba AD profile tylko zapis

Post autor: shelby1122 »

Witam
Jak ustawić sambę aby pozwalała na zapis profili użytkowników ale nie pozwalała zapisane profile wczytywać w trakcie kolejnej sesji?
Mam postawioną sambę w wersji 4.1.17 jako AD i skonfigurowane przechowywanie profili klientów na serwerze. Niestety generuje mi to dość duże problemy. W trakcie zapisu występują błędy nie do końca zdiagnozowane (po sieci, przeciążenie serwera???) i potrafi raz na jakiś czas zgubić "kawałek" dużego pliku. Na serwerze zostaje błędny plik, który w następnej sesji jest pobierany na komputer klienta i nadpisuje poprawny. Ktoś miał podobne problemy?
Całość traktuje jako archiwum plików klientów a nie po to aby mogli zamieniać się przy komputerach-klientach. Rozwiązaniem a raczej obejściem problemu, jest dla mnie jedynie zapis na serwerze każdej sesji a kolejne logowanie klienta z profilu lokalnego. Jak to zrobić?
Awatar użytkownika
lizard
Beginner
Posty: 287
Rejestracja: 08 lutego 2016, 18:47

Re: Samba AD profile tylko zapis

Post autor: lizard »

A nie lepiej skorzystać z wbudowanej w Windows kopii zapasowej i utworzyć przez GPO zadanie harmonogramu zadań? Nie widzę za bardzo możliwości "jednostronnego" profilu mobilnego.
ODPOWIEDZ