Ajenti na Debian 8 problem z SSL

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
seq
Posty: 2
Rejestracja: 19 lutego 2016, 22:17

Ajenti na Debian 8 problem z SSL

Post autor: seq »

Witam,

zainstalowałem Ajenti na Debian 8 Jessie. Używam serwera Nginx, MariaDB oraz php5-fpm. Instalacja Ajenti przeszła bezproblemowo ale kiedy chciałem się zalogować do panelu przez [url]https://adres_ip:8000[/url] nie udało się otrzymałem błąd:
Załącznik Błąd wczytywania strony.jpg nie jest już dostępny
Konfiuracja Ajenti

Kod: Zaznacz cały

{
    "users": {
        "root": {
            "configs": {
                "ajenti.plugins.notepad.notepad.Notepad": "{\"bookmarks\": [], \"root\": \"/\"}", 
                "ajenti.plugins.terminal.main.Terminals": "{\"shell\": \"sh -c $SHELL || bash\"}", 
                "ajenti.plugins.logs.main.Logs": "{\"root\": \"/var/log\"}", 
                "ajenti.plugins.dashboard.dash.Dash": "{\"widgets\": [{\"index\": 0, \"container\": \"1\", \"config\": null, \"class\": \"ajenti.plugins.sensors.memory.MemoryWidget\"}, {\"index\": 1, \"container\": \"1\", \"config\": null, \"class\": \"ajenti.plugins.sensors.memory.SwapWidget\"}, {\"index\": 2, \"container\": \"1\", \"config\": null, \"class\": \"ajenti.plugins.dashboard.welcome.WelcomeWidget\"}, {\"index\": 1, \"container\": \"0\", \"config\": null, \"class\": \"ajenti.plugins.power.power.PowerWidget\"}, {\"index\": 2, \"container\": \"0\", \"config\": null, \"class\": \"ajenti.plugins.sensors.cpu.CPUWidget\"}, {\"index\": 0, \"config\": null, \"container\": 0, \"class\": \"ajenti.plugins.sensors.uptime.UptimeWidget\"}]}", 
                "ajenti.plugins.mysql.api.MySQLDB": "{\"password\": \"rooT_102\", \"user\": \"root\", \"hostname\": \"localhost\"}", 
                "ajenti.plugins.fm.fm.FileManager": "{\"start\": \"/\", \"root\": \"/\"}", 
                "ajenti.users.UserManager": "{\"sync-provider\": \"unix\"}", 
                "ajenti.plugins.tasks.manager.TaskManager": "{\"task_definitions\": []}"
            }, 
            "password": "sha512|$6$rounds=40000$nIVrqqz638rB8wOo$VbMv8y2lStgcsYxEuu7JfHiEd06eeiSoIbg7Hvivj9K1vPayaCbAiAqtpyOoIkNfIXFmMD0jK6Dd4WFnvywkY1", 
            "permissions": []
        }, 
        "seq": {
            "configs": {}, 
            "password": "sha512|$6$rounds=656000$wvP/PTUDVUILhzud$4l6MWaYesdCa7TrrCF8qzCA963MFF.sKr7MA51uEthFS1ZDKfY0a/QCOtBIgIdLpBVg5ULmSVHtWs10BiOPM01", 
            "permissions": []
        }
    }, 
    "language": "pl_PL", 
    "bind": {
        "host": "192.168.7.3", 
        "port": 8000
    }, 
    "enable_feedback": false, 
    "ssl": {
        "enable": true, 
        "certificate_path": "/etc/ajenti/ajenti.pem"
    }, 
    "authentication": true, 
    "installation_id": 200370
}
Jeżeli zmienię ssl "enable":na false, wszystko działa bez SSL bezproblemowo.
Konfiguracja Nginx:

Kod: Zaznacz cały


server {
    listen 80 default_server;
    listen [::]:80 default_server;

    root /var/www/html;

    index index.php index.html index.htm;

    server_name seq;

    ssl_certificate /etc/nginx/ssl/nginx.crt;
    ssl_certificate_key /etc/nginx/ssl/nginx.key;

    location / {
        try_files $uri $uri/ =404;
    }

    error_page 404 /404.html;
    error_page 500 502 504 /50x.html;
    location = /50x.html {
        root /var/www/html/errors;
    }

    location ~ \.php$ {
        try_files $uri =404;
        fastcgi_split_path_info ^(.+\.php)(/.+)$;
        fastcgi_pass unix:/var/run/php5-fpm.sock;
        fastcgi_index index.php;
        fastcgi_param SCRIPT_FILENAME $document_root$fastcgi_script_name;
        include fastcgi_params;
    }
}


Gdzie robię błąd?
Załączniki
Błąd wczytywania strony.jpg
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Post autor: mariaczi »

Przejrzyj conieco z githuba ajenti. Wygląda to na znany problem: https://github.com/ajenti/ajenti/issues/702
4Ri3L
Posty: 20
Rejestracja: 21 listopada 2014, 16:15
Lokalizacja: 52C23CiN

Post autor: 4Ri3L »

Że tak zapytam z innej beczki...
Jak Ajenti się teraz sprawuje? Ktoś używa go na co dzień? Testowałem to ze dwa lata temu, a może dawniej i strasznie zamulało.

EDIT: Chciałem się na szybko pobawić, ale mam ten sam błąd, porady z git'a w sumie nic nie dały, a nie mam czasu teraz na szukaniu rozwiązania ;)
seq
Posty: 2
Rejestracja: 19 lutego 2016, 22:17

Post autor: seq »

4Ri3L pisze: Jak Ajenti się teraz sprawuje? Ktoś używa go na co dzień? Testowałem to ze dwa lata temu, a może dawniej i strasznie zamulało.
Póki co działa całkiem dobrze, ale bez SSL. Będę w stanie coś więcej napisać jak uruchomię serwer dla większej ilości userów.
4Ri3L pisze: EDIT: Chciałem się na szybko pobawić, ale mam ten sam błąd, porady z git'a w sumie nic nie dały
Nic konkretnego nei znalazłem na gicie. Przeszukałem co mogłem i na ile pozwalał mi czas ale nie znalazłem rozwiązania.
ODPOWIEDZ