Automatyczna kopia plików i bazy danych

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
ndjaro
Posty: 41
Rejestracja: 13 października 2013, 15:16
Lokalizacja: Nowa Dęba

Automatyczna kopia plików i bazy danych

Post autor: ndjaro »

Witajcie. Posiadam serwer HP Dl360, którego używam do nauki. Na nim oczywiście Debian 7. Chce go ustawić tak żeby codziennie robił mi kopie zapasowa z konta hostingowego strony i baz danych. Mam możliwość włączyć go urządzeniem automatycznie po podaniu prądu i wyłączyć go cronem po zrobieniu kopii. Np po 20 minutach. Chciałbym go zsynchronizowac z kontem hosting. Istnieje taka możliwość?
liske1
Beginner
Posty: 110
Rejestracja: 12 maja 2012, 13:54

Post autor: liske1 »

Musisz napisac skrypt, ktory będzie np. Poprzez FTP pobierał dane pliki, oraz pobierał MySQL i odczekał 20minut oraz wyłączył komputer.

Możesz także dodać skrypt do autostartu (/etc/rc.local)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

A do hostingu jaki masz dostęp?
poprzez ssh ?
ftp?
www?
ndjaro
Posty: 41
Rejestracja: 13 października 2013, 15:16
Lokalizacja: Nowa Dęba

Post autor: ndjaro »

ftp i phpmyadmin
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

ftp jest protokołem nieszyfrowanym. Wszystkie loginy i hasła lecą czystym tekstem i widzą je wszyscy po drodze...


za pomoca phpmyadmin to za wiele nie zrobisz.
backup katalogu ze strona nie zrobisz.
crona nie wykorzystasz
skryptow nie wykorzystasz
fizycznego dostępu za pomoca shela/ssh nie mozesz sobie zrobić?
Awatar użytkownika
Andyk
Beginner
Posty: 125
Rejestracja: 08 listopada 2008, 01:24

Post autor: Andyk »

Jeżeli masz tylko to co piszesz to ja bym zrobił prosty skrypt w php z funkcją exec robiącą zip, albo tar na katalogu + mysqldumpa. Raczej powinna być możliwość łączenia się z mysql lokalnie. A kwestia pobrania tego to już inna sprawa. Owszem FTP da się podsłuchać, ale widzą to tylko wtajemniczeni - nie wszyscy. Ogólnie ryzyko jest, ale jeszcze kilka lat temu nie wszędzie był ssl jeśli chodzi o darmowe serwery poczty typu wp.pl onet.pl, interia.pl też dało się podsłuchać a tragedii globalnej nie było.
ODPOWIEDZ