Backuppc. Serwer nie wykonuje zleconej archiwizacji.

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Awatar użytkownika
ryba84
Beginner
Posty: 339
Rejestracja: 08 lipca 2007, 14:55
Lokalizacja: LDZ

Backuppc. Serwer nie wykonuje zleconej archiwizacji.

Post autor: ryba84 » 23 maja 2014, 19:12

Witam.

Nie mogę zmusić serwera backuppc do wykonywania kopii. Sam serwer działa dobrze. Można kożystać z panelu zarządzania przez przeglądarkę. Skonfigurowałem testowego klienta z jakimś katalogiem do archiwizacji przy pomocy rsync, ale kopie nie wykonują się. Nie mogę nawet zmusić serwera do wykonania kopii ręcznie. Od strony klienta widzę, że serwer nawet nie próbuje się połączyć po ssh z klientem (połączenie jest skonfigurowane i z użytkownika backuppc mogę się zalogować bez hasła do klienta na wybrane konto). Sam serwer backuppc nie generuje żadnych logów dla klienta, a w logach serwera nie ma żadnych błędów. Czy ktoś ma pomysł gdzie szukać jeszcze jakichś błędów (może jakieś logi)? Serwer to Debian stable, backuppc w wersji 3.2.1-4 zainstalowaną z repozytoriów.

Pozdrawiam i liczę na jakąś podpowiedź.

EDIT:
Uwaga na mocno odchudzane instalacje (dyrektywy APT::Install-Recommends i APT::Install-Suggests). Brak w zależnościach backuppc modułu perla File::RsyncP. Należy doinstalować ręcznie libfile-rsyncp-perl.

Ok backup się wykonuje ale tylko po adresie IP. Natomiast po nazwie hosta nie. Pingowanie po nazwie jak i połączenie przez ssh działa z poziomu użytkownika backuppc. Objawy jak wyżej czyli brak próby połączenia z klientem jak i brak jakichkolwiek logów.

EDIT2:
Rozwiązane. Wystarczy w konfiguracji klienta przy nazwie odznaczyć DHCP. Bez tego działa bezproblemowo. Nie ma to jak dokładnie poczytać dokumentację.

ODPOWIEDZ