Aktualna ksi

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Lisowska001 pisze:Jeśli jesteś osobą początkującą to polecam tutoriale bluemana http://www.blueman.pl/download/pdf/pods ... erwera.pdf sama się na nich uczyłam stawiać VPS'y. Nie znajdziesz tam co prawda wszystkiego, ale dużo Cię naprowadzi, a resztę znajdziesz w google - powodzenia :-)
Słabiuśkie. Takie dla zaczynających. wstęp do konfguracji
ndjaro
Posty: 41
Rejestracja: 13 października 2013, 15:16
Lokalizacja: Nowa Dęba

Post autor: ndjaro »

Dzięki super poradnik! Na pewno się przyda. Po przeglądnięciu nasunęło mi się jedno pytanie.

Pierwszą domenę, powiedzmy główną musimy przekierować adresem IP na nasz serwer a dopiero kolejne przekierowujemy już na DNSy naszego serwera?

I kolejne domeny już przekierowuje na:

ns1.domena_glowna.pl
ns2.domena_glowna.pl

tak?
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

nie
dla kolejnej domeny tworzysz nowy plik strefy.

content/164-Instalacja-i-konfiguracja-serwera-nazw
Awatar użytkownika
Lisowska001
Posty: 6
Rejestracja: 06 stycznia 2014, 13:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lisowska001 »

Yampress - właśnie o to chodzi, wstęp napisany przystępnym i co ważne dla niektórych ludzkim językiem :) Jak opanuje to co jest tam to weźmie się za bardziej fachową literaturę.
ndjaro pisze:Dzięki super poradnik! Na pewno się przyda. Po przeglądnięciu nasunęło mi się jedno pytanie.

Pierwszą domenę, powiedzmy główną musimy przekierować adresem IP na nasz serwer a dopiero kolejne przekierowujemy już na DNSy naszego serwera?

I kolejne domeny już przekierowuje na:

ns1.domena_glowna.pl
ns2.domena_glowna.pl

tak?
Nic nie musimy, co najwyżej możemy, równie dobrze wszystkie domeny możesz sobie skonfigurować na wirtualhostach, a pod adresem IP może być pusto - zależnie jak wolisz. Jeśli nie masz dużo domen to binda sobie (przynajmniej na razie) odpuść. Zagoogluj free dns ;)
ODPOWIEDZ