Serwer DNS, dodanie domeny, konta e-mail

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
ndjaro
Posty: 41
Rejestracja: 13 października 2013, 15:16
Lokalizacja: Nowa Dęba

Post autor: ndjaro »

Aby nie wyświetlała się ta sama strona po wpisaniu adresu1.pl i adresu2.pl
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Tak, musisz stworzyć wirtualne hosty.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

ndjaro pisze:Słuchajcie. Przekierowałem domenę na IP zew mojego serwera (nie poradziłem sobie z DNS). Domena działa. Gdy przekieruje drugą domenę na ten adres IP to będę miał tą samą stronę na dwóch domenach, to na pewno. Aby tak nie było w apache muszę utworzyć virtualne hosty? Potrzebna jest konfiguracja DNS aby były 2 domeny i można było postawić pocztę? Jak to jest?

Może możecie polecić książkę gdzie jest to bliżej opisane, z przykładami. Oczywiście system Debian, żaden inny.
Tak musisz tworzyć virtualhosty dla każdej domeny
Tak aby mieć poczte w domenie musisz mieć strefe i tam zdefiniowane w domenie serwery pocztowe i musisz mieć RevDNS

NIE MA TAKIEJ KSIĄŻKI ILE TRZEBA TŁUMACZYĆ, ABY W NIEJ BYŁY WSZYSTKIE ROZWIAZANIA. MUSISZ DUZO MATERIAŁÓW PRZEROBIĆ O DANYM ZAGADNIENIU WTEDY BEDZIESZ ZNAŁ WSZYSTKIE MOŻLIWE KOMBINACJE. I COŚ UMIAŁ. A TO SĄ LATA JUŻ NAUKI. I NIE PÓJDZIESZ NA SKRÓTY CZYTAJĄC 1 ROZWIĄZANIE, KTÓRE KTOŚ WYŻEJ PODAŁ I JUŻ UMIESZ!
ndjaro
Posty: 41
Rejestracja: 13 października 2013, 15:16
Lokalizacja: Nowa Dęba

Post autor: ndjaro »

Spokojnie, doskonale to rozumiem. Nie jestem małolatem, który myśli, że jak przeczyta jedną książkę będzie wszystko wiedział. Chce sobie to postawić narazie na jakimś przykładzie a później będę się szczegółowo zagłębiał w poszczególne zagadnienia.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Przykładów jest mnóstwo

Też kiedyś tak myślałem, że jak kupie sobie książkę o serwerach, to będę umiał stawiać serwery... I kupiłem. Konfiguracja takiego serwera składała się ze ściągania gotowych plików konfiguracyjnych, gdzie trzeba było niewiele trzeba było poprawić w takiej konfiguracji. I na nic się mi to przydało i nic mnie to nie nauczyło.
Nauka zaczęła się dopiero jak miałem książki dotyczące danej usługi, gdzie było wszystko dokładnie opisane. Każda opcja. Potem jeszcze troche howto z internetu i już coś się umie. Najtańszy sposób już Ci powiedziałem. W google wpisujesz apache(czy tam serwer www) i szukasz dobrych opisów. I drukujesz sobie parę stron o danej usłudze. Wkładasz kartki w segregator i masz własną książkę o serwerach w segregatorze.
Awatar użytkownika
Heno_U$er
Posty: 9
Rejestracja: 10 lipca 2013, 12:06

Post autor: Heno_U$er »

Ja bym zaproponował jakąś książkę z wiedzy ogólnej o sieciach komputerowych. Z niej nabierzesz wiadomość o rzeczach, o których mogłeś nie zdawać sobie sprawy. Później możesz się skierować na dane rzeczy. Prawda jest też taka, że na samym internecie nie opierał bym wiedzy. Książki to jednak dobra rzecz, rzecz jasna, zależy o czym i jak napisana :)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

podstawy sieci tcp/ip też miałem ;)
Awatar użytkownika
Heno_U$er
Posty: 9
Rejestracja: 10 lipca 2013, 12:06

Post autor: Heno_U$er »

http://helion.pl/ksiazki/sieci-komputer ... siekbi.htm
Od niej zacząłem swoją przygodę z sieciami komputerowymi. Jeśli planujesz się kształcić w tematyce sieci, przyda Ci się na 100%
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Ja miałem jakąś też z cisco. Opis sieci tcp/ip
Też dokładnie wszystko opisane.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Ja każdemu polecam na początek właśnie książki do Cisco CCNA, są prostym i przystępnym językiem opisane podstawy protokołów sieciowych, routingów i inne rzeczy, daje to dość solidną podstawę do działania dalej.
ODPOWIEDZ