Postfix, dovecot - nie dochodz

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
waber
Posty: 1
Rejestracja: 31 lipca 2013, 23:08

Postfix, dovecot - nie dochodzą wiadomości z zewnątrz

Post autor: waber »

Skonfigurowałem Postfixa i Dovecota z użyciem kont wirtualnych z wykorzystaniem skryptu iRedmail.
Wiadomości z serwera wysyłane są bez problemu i dochodzą na każdy serwer.

Problem pojawia się, gdy chcę otrzymać jakąś wiadomość z innego serwera np. z o2.pl.

Próbowałem już wiele konfiguracji i nic nie pomaga.

Zaraz po wysłaniu wiadomości dostaję informację zwrotną:

Kod: Zaznacz cały

System Poczty o2<[url=http://poczta.o2.pl/?cmd=compose&to=marcin@skemapolska.pl]marcin@skemapolska.pl[/URL]>: host mail.skemapolska.pl[83.238.213.204] said:530    5.7.0 Must issue a STARTTLS command first (in reply to MAIL FROM command)

W logach mail.log jest tylko informacja:

Kod: Zaznacz cały

Jul 31 23:05:00 skemapolska postfix/smtpd[6831]: connect from moh3-ve2.go2.pl[193.17.41.86]
Jul 31 23:05:01 skemapolska postfix/smtpd[6831]: disconnect from moh3-ve2.go2.pl[193.17.41.86]

Proszę o pomoc w prawidłowej konfiguracji serwera.
Awatar użytkownika
hello_world
Posty: 66
Rejestracja: 15 maja 2009, 21:03

Post autor: hello_world »

Awatar użytkownika
Andyk
Beginner
Posty: 125
Rejestracja: 08 listopada 2008, 01:24

Post autor: Andyk »

Nic nie skonfigurowałeś tylko po prostu użyłeś skryptu. Jeśli nie wiesz jak działa postfix odpuść sobie ten skrypt, bo nic z tego nie będzie. Postfix, dovecot mają dobrze opisaną dokumentację. Instalowałem postfixa z wieloma różnymi rozwiązaniami. Jak raz porządnie zainstalujesz to później jest z górki i niepotrzebny jest żaden skrypt.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

A co logi mowia?
Awatar użytkownika
ShinnRa
Beginner
Posty: 457
Rejestracja: 05 marca 2007, 23:05
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ShinnRa »

Andyk pisze:Nic nie skonfigurowałeś tylko po prostu użyłeś skryptu. Jeśli nie wiesz jak działa postfix odpuść sobie ten skrypt, bo nic z tego nie będzie. Postfix, dovecot mają dobrze opisaną dokumentację. Instalowałem postfixa z wieloma różnymi rozwiązaniami. Jak raz porządnie zainstalujesz to później jest z górki i niepotrzebny jest żaden skrypt.
Generalnie iRedmail taki jest (dla tych co nie chcą wiedzieć jak to działa od środka tylko potrzebują gotowe rozwiązanie), że po zainstalowaniu w panelu admina go konfigurujesz (skrzynki, certyfikaty, grupy, domeny, itp). Generalnie połączenia szyfrowane TLS/SSL powinny być kierowane na port 465 a nie na 25 (co nie jest zabronione ale może stwarzać problemy)
sethiel
Junior Member
Posty: 762
Rejestracja: 28 stycznia 2008, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: sethiel »

Kod: Zaznacz cały

Must issue a STARTTLS command first (in reply to MAIL FROM command)
Twój serwer mówi innym że na 25 porcie ma TLS. W pliku master.cf kryje się twoje zło.
Na pmkę wyślij mi wiadomość z jakimś testowym adresem to Ci loga wyślę ode mnie i będziesz wiedział.
W logach mail.log jest tylko informacja
W logu to masz zalążek.
Teraz do pliku main.cf dodaj:

Kod: Zaznacz cały

debug_peer_list = 193.17.41.86
debug_peer_level = 3
Zrestartuj (przełąduj) serwer pocztowy i w logach będzie już więcej.
ODPOWIEDZ