Problem z serwerem smtp

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Feasuro
Posty: 67
Rejestracja: 12 grudnia 2008, 10:18
Lokalizacja: Antarktyda

Post autor: Feasuro »

Nie, twierdzą że żadne porty nie są zablokowane.
Awatar użytkownika
Bastian
Member
Posty: 1424
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:09
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Bastian »

Jeśli zrobiłeś na kompie z którego się łączysz:

Kod: Zaznacz cały

iptables -F
iptables -X
iptables -Z
i nadal nie mozesz sie dobić:

Kod: Zaznacz cały

telnet mx.poczta.onet.pl 25
To jest to coś pomiędzy Tobą a wymiennikiem poczty. Jeśli na ruterze nie masz nic co by blokowało ruch na tym porcie to musi to być kwestia czegoś dalej.
Feasuro
Posty: 67
Rejestracja: 12 grudnia 2008, 10:18
Lokalizacja: Antarktyda

Post autor: Feasuro »

A można to jakoś sprawdzić?
Awatar użytkownika
Bastian
Member
Posty: 1424
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:09
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Bastian »

Hmm, poproś ISP zeby sprawdził logi z Twoich prób połączeń na port 25 do tych hostów. Masz stałe IP? Czasem zdarza się, że całe zakresy IP są poblokowane na serwerach pocztowych, i tylko pootwierane te dobrze znane/zaufane. Jednak ty nie możesz się połączyć gdziekolwiek na port 25, więc to raczej nie to.
Feasuro
Posty: 67
Rejestracja: 12 grudnia 2008, 10:18
Lokalizacja: Antarktyda

Post autor: Feasuro »

Nie pasuje mi jedna rzecz, mianowicie: Gdy wysyłam maile używając klienta, a dokładnie Operamail z innej skrzynki (powiedzmy gmail) to Operamail łączy się z portem 25 serwera mailowego google. Więc dlaczego telnet albo serwer smtp xmail nie może się połączyć skoro opera może?
Awatar użytkownika
Andyk
Beginner
Posty: 125
Rejestracja: 08 listopada 2008, 01:24

Post autor: Andyk »

A sprawdzałeś czy na pewno z google łączy się na 25?, bo serwer smtp w google możne działać na 465 lub 587
Feasuro
Posty: 67
Rejestracja: 12 grudnia 2008, 10:18
Lokalizacja: Antarktyda

Post autor: Feasuro »

Sprawdzałem. SMTP onetu działa na porcie 25. Gmail działa na 587 ale z tym portem mam tak samo jak z portem 25 i 465. Cały czas nie wiem o co chodzi bo klient Operamail wysyła majle z różnych skrzynek działających na różnych portach (z tych trzech standardowych) oczywiście poza tą skrzynką obsługiwaną przez mój serwer, który ma problemy. Myślę że tu należy szukać rozwiązania klient majlowy może nawiązać połączenie a xmail i telnet mają connection timeout. Nie jest to sprawka mojego firewalla ani blokady mojego IP (bo taka sama sytuacja na wszystkich mailserwerach).
Awatar użytkownika
Andyk
Beginner
Posty: 125
Rejestracja: 08 listopada 2008, 01:24

Post autor: Andyk »

To że operamail czy ssh nawiązuje połączenie może być zależne od portów lokalnych z których one kożystaja przy wysyłaniu ruchu z Twojego serwera.
Awatar użytkownika
Bastian
Member
Posty: 1424
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:09
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Bastian »

Mogłaby to być jakaś kwestia konfiguracji xmaila (nie znam tego MTA), i nawet bym to obstawiał gdyby nie fakt, że masz connection timeout przy próbie logowania telnetem.

Kod: Zaznacz cały

grzempek@grzempek:~$ telnet mx.poczta.onet.pl 25
Trying 213.180.147.146...
Connected to mx.poczta.onet.pl.
Escape character is '^]'.
220 mx.poczta.onet.pl ESMTP

Jak widać u mnie działa. Nadal uważam, że jest to jakiś problem sieciowy.

Operamail ma jakieś logi? Jeśli tak to zamieść z momentu nawiązywania sesji smtp. Weź też zapuść tcpdumpa w trakcie nawiązywania sesji.

Kod: Zaznacz cały

tcpdump dst port 25 or dst port 465 or dst port 587
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Dla mnie to ewidentny problem z blokowanym ruchem - dlatego pytałem o łącze TP.
A może Twój dostawca wychodzi przez łącze TP? My mieliśmy taki problem, musieliśmy kombinować, żeby ruch pocztowy wychodził przez innego operatora - dla świętego spokoju.
I coś mi się widzi, że nie korzystasz z 25 portu przy połączeniach do onetu, używasz szyfrowania? Jak tak to nawet na pewno.
ODPOWIEDZ