Postfix, ustawienie aliasów

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Awatar użytkownika
bagsiur
Beginner
Posty: 132
Rejestracja: 01 czerwca 2008, 22:12
Lokalizacja: Będzin

Postfix, ustawienie aliasów

Post autor: bagsiur »

Witam.

Konfiguruję sobie właśnie prywatną maszynę wirtualną i postanowiłem uruchomić serwer poczty. Instalacja postfiksa przebiegła sprawnie. Problem pojawia się przy tworzeniu aliasów, # newaliases i:

Kod: Zaznacz cały

# newaliases: fatal: /etc/mailname: cannot open file: No such file or directory 

Następnym logicznym krokiem w moim odczuciu było utworzenie pliku mailname:

Kod: Zaznacz cały

/etc# touch mailname

Więc jeszcze raz # newaliases i:

Kod: Zaznacz cały

newaliases: fatal: myorigin file /etc/mailname is empty 
Oto mój plik main.cf:

Kod: Zaznacz cały

command_directory = /usr/bin                                                        
mail_owner = postfix                                                                
mydomain = andraszyk.eu                                                            
myhostname = andraszyk.eu                                                           
                                                                                    
myorigin = /etc/mailname                                                            
alias_maps = hash:/etc/aliases                                                      
alias_database = hash:/etc/aliases                                                 
                                                                                    
mydestination = $mydomain, $myhostname, localhost, localhost.localdomain,           
                                                                                    
mynetworks = 127.0.0.0/8                                                           
inet_interfaces = all                                                               
inet_protocols = ipv4                                                              
                                                                                    
home_mailbox = Maildir/                                                             
mail_spool_directory = /home/                                                       
                                                                                   
smtpd_banner = $myhostname ESMTP $mail_name (Debian/GNU)                          
mailbox_size_limit = 0  

recipient_delimiter = +
relayhost = 
System:
/etc/issue: Debian GNU/Linux 6.0 \n \l

Kod: Zaznacz cały

uname -a: Linux vz10951 2.6.32-308.el5.028stab099.3 #1 SMP Wed Mar 7 15:56:00 MSK 2012 i686 GNU/Linux
Pomożecie?
Awatar użytkownika
markossx
Beginner
Posty: 489
Rejestracja: 26 maja 2007, 16:01
Lokalizacja: Polska

Post autor: markossx »

Zajrzałeś do

Kod: Zaznacz cały

 man mailname 
..?
Awatar użytkownika
bagsiur
Beginner
Posty: 132
Rejestracja: 01 czerwca 2008, 22:12
Lokalizacja: Będzin

Post autor: bagsiur »

Tak, zajrzałem i nie znalazłem nic co mogłoby mi pomóc. Czy ktoś uprzejmy może wrzucić mi ten plik? Zobaczę jak jest zbudowany i sam go sobie stworzę. Szukałem jakiegoś przykładu w sieci ale nic nie mogę znaleźć.
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

W mailname jest nazwa hosta łącznie z nazwą domeny nic więcej

Kod: Zaznacz cały

debian.lan.pl
Awatar użytkownika
markossx
Beginner
Posty: 489
Rejestracja: 26 maja 2007, 16:01
Lokalizacja: Polska

Post autor: markossx »

Słabo coś patrzyłeś...
The file contains only one line describing the fully qualified domain name that the program wishing to get the mail name should use (that
is, everything after the @).
ODPOWIEDZ