Mysqli - jak zainstalwoac na debianie?

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Seizer
Posty: 8
Rejestracja: 16 września 2006, 11:44

Mysqli - jak zainstalwoac na debianie?

Post autor: Seizer »

Witam
Mam problem z dodanie modulu mysqli do php5. Pamietam, ze kiedys w oficjalnych repozytoriach byl pakiet php5-mysqli, jednak teraz juz go nie ma.
Znalazlem kilka nieoficjalnych repozytoriow i pobralem z nich odpowiedni pakiet, ktory teoretycznie zawiera plik mysqli.so. Skopiowalem plik do /usr/lib/php5/20051025(tutaj znajduje sie reszta modulow do php, ktore dzialaja), dopisalem dodatkowa linijke w php.ini (extension=mysqli.so) nastepnie zrestartowalem serwer i ku mojemu zdziwieniu dalej nie mam mysqli.

Czy wie ktos jak rozwiazac ten problem i w poprawny sposob zainstalowac modul mysqli?
Grabos
Posty: 91
Rejestracja: 13 lipca 2006, 17:19

Post autor: Grabos »

Ten pakiet jest w testing i unstable...
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

mortalord
Posty: 19
Rejestracja: 18 października 2006, 01:58
Lokalizacja: ¯ukowo

Post autor: mortalord »

Ja mam z kolei inny problem chciałęm zainstalować mambę ale na pierwszej stronie kroków instalacyjnych jest komunikat - obsługa MySQL niedostępne

Mam zainstalowane mysql, sprawdzałem czy można sie zalogować do mysqla przez przeglądarkę i udało sie wiec nie wiem czemu taki komunikat

[ Dodano: 2006-10-21, 00:39 ]
Ok już sobie poradziłem, w pliku konfiguracyjnym php.ini była zachaszowane 2 linijki odpowiadające mysql'owi

[ Dodano: 2006-10-22, 01:33 ]
mortalord pisze:w pliku konfiguracyjnym php.ini była zachaszowane 2 linijki odpowiadające mysql'owi
jak napisałem wcześniej w pliku php.ini odchaszowałem 2 linijki oto te

Kod: Zaznacz cały

extension=mysql.so
extension=gd.so
ale dzisiaj zauważyłem że znowu pokazuje mi że obsługa MySQL niedostępne co siędzieje?? Sprawdziełm w pliku php.ini jest tak jak było te 2 linijki nadal są odchaszowane.

Proszę kogośo pomoc
ODPOWIEDZ