Dlaczego kernel panic??

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Lewy
Posty: 8
Rejestracja: 20 września 2006, 22:20

Dlaczego kernel panic??

Post autor: Lewy »

Witam, mam mostek sieciowy. Zainstalowane są w nim 4 karty (3 LAN, 1 Wifi na chipset atheros) Mam zainstalowane madwifi-9.0.2, wireless_tools.28, bridge 1.04. Wszystko działa dobrze, ale tylko przez około 1h po czym wyskakuje taki komunikat... Nie mogłem znaleźc logu więc zrobiłem fotkę :) Co tu nie gra? Czyżby coś z bridge??
Jeżeli podłącze się do Ap bez bridge tj bez sprzęgania kart LAN to działa... Jak tylko sprzęgnę to wszystko razem to 1h i wszystko się sypie...
fEnIo
Posty: 34
Rejestracja: 21 czerwca 2006, 14:12
Lokalizacja: Skawina/Kraków

Re: Dlaczego kernel panic??

Post autor: fEnIo »

Jakiego jądra używasz?

Najprawdopodobniej błąd w jądrze i to co masz na screenie należałoby przesłać na listę deweloperów.

pozdr,
fEnIo
Lewy
Posty: 8
Rejestracja: 20 września 2006, 22:20

Post autor: Lewy »

Używam jądra 2.4.26, próbowałem tez na 2.4.31 to samo... :/ A o co chodzi z tą listą?
fEnIo
Posty: 34
Rejestracja: 21 czerwca 2006, 14:12
Lokalizacja: Skawina/Kraków

Post autor: fEnIo »

Lewy pisze:Używam jądra 2.4.26, próbowałem tez na 2.4.31 to samo... :/
A na jakimś z serii 2.6.x próbowałeś?
A o co chodzi z tą listą?
No chodzi o to by zgłosić błąd opiekunom jądra, a że do komunikacji używają głównie listy dyskusyjnej to najlepiej tam.

pozdr,
fEnIo
dodi
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:00

Post autor: dodi »

Lewy, uruchom jeszcze memtesta, ja miałem taki przypadek jak jedna kość pamięci była uszkodzona.
Lewy
Posty: 8
Rejestracja: 20 września 2006, 22:20

Post autor: Lewy »

Jak ustawię server w tryb AP to działa bez problemu, jak to wytłumaczyć?

[ Dodano: 2006-09-22, 12:47 ]
Oto wynik mamtestu są jakieś dwa errory, jest to możliwe ze przez to wyświetla sie ten nie przyjemny komunikat?
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Lewy pisze:Jak ustawię server w tryb AP to działa bez problemu, jak to wytłumaczyć?
Możliwy bład w sterowniku wifi.
[ Dodano: 2006-09-22, 12:47 ]
Oto wynik mamtestu są jakieś dwa errory, jest to możliwe ze przez to wyświetla sie ten nie przyjemny komunikat?
Oczywiście że możliwe, wymień ramy jeśli możesz, jeśli nie pomoże to sprawdź zasilanie i styki na płycie.
ODPOWIEDZ