Spamassassin - obci

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
look
Posty: 5
Rejestracja: 12 września 2006, 19:44
Lokalizacja: Koszalin

Spamassassin - obciąŻenie systemu

Post autor: look »

Witam, mam maszynke dell P4 3,0 1Gb Ram dysku SATA, standarowa serwerowa pod malutki hosting. Stoi Debian unstable, postfix na ok 100userów, squid, dansguardian, spamassassin. Problem pojawił się w momencie dodania do spamassassina blacklist .cf, system podczas skanowania większej kolejki ma 100% obciążenia co wpływa na i tak dość obciazajacego Dansguardiana. Co można zrobic? Może wywalić blacklisty ze spamassassina i wrzucić do postfixa??
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Debian unstable
hmm - wersja niestabilna na serwer? Z tego co wiem to nie jest to zbyt dobre rozwiązanie - lepiej stable.


Pozdro! ;-)
look
Posty: 5
Rejestracja: 12 września 2006, 19:44
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: look »

Kaka' pisze:
Debian unstable
hmm - wersja niestabilna na serwer? Z tego co wiem to nie jest to zbyt dobre rozwiązanie - lepiej stable.
No pewnie że lepiej by było, ale działa nieźle, jeszcze się nie zdarzyło zawieszenie itp. tylko problem z dużym obciążeniem przez spamd
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

tylko problem z dużym obciążeniem przez spamd
Tu już niestety ci nie pomogę bo się na tym nie znam ale może inni pomogą ;-)

Pozdrawiam!
look
Posty: 5
Rejestracja: 12 września 2006, 19:44
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: look »

I tak dzięki, pewnie posłucham rady i pewnego "wolnego" weekendu postawie stable.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

I tak dzięki, pewnie posłucham rady i pewnego "wolnego" weekendu postawie stable.
Ja sam mam stable tylko na Desktop. Nudzi mi się bo mało błędów jest itp. ;-) Chyba zmienię na testing - już dłuuuugo się nad tym zastanawiam no ale nie wiem......
look
Posty: 5
Rejestracja: 12 września 2006, 19:44
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: look »

hehe, ale testing tez jest nudne, nic sie nie psuje. Mam na nim poczte, squida, filtrowanie i inne cuda i nic, tyle ze piedny przez ten spam cierpi.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

hehe, ale testing tez jest nudne, nic sie nie psuje. Mam na nim poczte, squida, filtrowanie i inne cuda i nic, tyle ze piedny przez ten spam cierpi.
Z unstable zapewne bym sobie nie poradził - najpierw zobaczę testing - poczytam i może zmienię - a po tym może na unstable.
ODPOWIEDZ