konfiguracja DNS do testowanie serwera poczty

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
polkop25
Posty: 3
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 09:07

konfiguracja DNS do testowanie serwera poczty

Post autor: polkop25 »

Witam.

Jestem początkujący. Chciałbym sobie skonfigurować na systemie Debian serwer poczty (postfix, dovecot, RoundCube, LAMP itd.).

Chciałbym sobie to testować na nazwie DNS, która już istnieje w sieci. Czyli np. gdy w przeglądarce wpiszę:

Kod: Zaznacz cały

[url=http://www.onet.pl...to]www.onet.pl...to[/URL]
ma się pokazać moja lokalna strona:

Kod: Zaznacz cały

[url=http://www....i]www....i[/URL]
Gdy wypiszę sobie:

Kod: Zaznacz cały

mail.onet.pl
to też ma wyświetlić się panel administracyjny RoundCube z mojego serwera (localhost).

Wszystko ma być w obrębie mojego lokalnego serwera.
Jak można to skonfigurować?
bartek
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 01 maja 2006, 08:14

Post autor: bartek »

dodaj odpowiednie wpisy w:

Kod: Zaznacz cały

/etc/hosts
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Tylko po co takie bzdety z czyjąś nazwą domenową...
Podchodzi pod hacking domowy.
neptunek
Posty: 57
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 18:43

Post autor: neptunek »

Od razu hacking (ale mocne słowo), mnie to wygląda na amatora admina sieci lokalnej i chce komuś zrobić podmianę DNS-ów - złośliwy albo z nudów ;)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Może. Ktoś kto chce sobie zrobić serwer poczty nie korzysta z cudzych domen bo przecież to nie będzie działać, no chyba, że na własnym komputerze.
polkop25
Posty: 3
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 09:07

Post autor: polkop25 »

Ogólnie to mało wiem w temacie poczty, Linuksa itd.

Ale mam taką sytuację, że mam serwer pocztowy u zewnętrznego dostawcy. Jest tam kilkadziesiąt kont. Wszystko dobrze działa ale niestety za to trzeba płacić.

I ostatnio wyszła taka inicjatywa, że trzeba założyć swój serwer poczty na Debianie.

Jak zrobić taką migrację? Czy można to tak zrobić, że cały serwer zainstalować i skonfigurować na swojej maszynie, założyć konta o tych samych nazwach i hasłach i później tylko zmienić adres IP serwera na serwerze DNS?
Awatar użytkownika
Bastian
Member
Posty: 1424
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:09
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Bastian »

Jeśli chcesz korzystać z zewnetrznego serwera DNS to tak, musisz podmienic IP na tym dns. Jeśli chcesz korzystać z własnego DNS to musisz wydelegować domene na wlasny serwer i odpowiednio skonfigurowac serwer DNS. Serwer pocztowy oczywiście możesz postawić u siebie i nie placić zewnętrznym usługodawcom, przy czym wg. mnie utrzymywanie serwera pocztowego nalezy do najbardziej skomplikowanych ze wszystkich możliwych usług i wymaga sporego doświadczenia i wiedzy. Jak skonfigurujesz serwer to zaraz pojawi się problem z nieprzychodzeniem maili z niektorych kont, z wysyłką na niektore konta, cała zabawa z blacklistingiem i greylistingiem, konfiguracja spammassasina i ClamAV itp
ODPOWIEDZ