Proftpd ftp:21 i ftps:990 jednocze

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Awatar użytkownika
Bastian
Member
Posty: 1424
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:09
Lokalizacja: Poznañ

Proftpd ftp:21 i ftps:990 jednocześnie

Post autor: Bastian »

Witam,
Czy da się jednocześnie puścić proftpd tak aby nasłuchiwał na 2 portach jednocześnie (a w zasadzie ftp i ftps) tak aby jeden z vhostów korzystał właśnie ze zwykłego ftp na porcie 21?
bartek
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 01 maja 2006, 08:14

Post autor: bartek »

w sekcji VirtualHost gdzie masz konfigurację ssl ustaw opcję Port 990 i powinno działać ;)
Awatar użytkownika
Bastian
Member
Posty: 1424
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:09
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Bastian »

Znaczy się serwer mam skonfigurowany pod ftps:990 a chodzi mi żeby dla jednego konta szło po ftp:21
Pacek
Beginner
Posty: 315
Rejestracja: 18 sierpnia 2009, 15:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pacek »

To rozwiązania są dwa:
  1. Dwa identyczne konfigi różniące się nasłuchiwanym portem i odpalane jako dwie sesje proftpd.
  2. Virtualhosty jak podali koledzy, ale wtedy trzeba aby wszystkie konta były zdefiniowane dla portu 990 i 21.
Awatar użytkownika
Bastian
Member
Posty: 1424
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:09
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Bastian »

Pacek: ja jak ftp jest do tego podpięty do inetd'a ?
Pacek
Beginner
Posty: 315
Rejestracja: 18 sierpnia 2009, 15:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pacek »

Bastian: inet.d czy inetd.conf? :)
Jeżeli chodzi o pierwsze to kwestia skopiowania i modyfikacji skryptu startowego. Jeżeli chodzi o drugie to kurcze nie pamiętam czy xinetd czy inetd ma możliwość zdefiniowania portu. Możliwe, że jedno i drugie, albo wręcz korzystają z /etc/services. Jeżeli ktoś robił taki myk - dwa serwery ftp jako inetd/xinetd to byłoby dobrze takie coś wiedzieć. Niestety nie mam obecnie czasu, żeby coś takiego u siebie przetestować (przeprowadzka). Na logikę powinno to się dać zrobić.
Awatar użytkownika
Bastian
Member
Posty: 1424
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:09
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Bastian »

Inetd.conf i raczej da się to zrobić. Jutro to postaram się wdrożyć. Wystarczy do inetd.conf dodać linijkę z ftp (słusznie prawisz, że pobiera z /etc/services).
Pacek
Beginner
Posty: 315
Rejestracja: 18 sierpnia 2009, 15:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pacek »

No to z niecierpliwością czekam na rezultaty ;)
Awatar użytkownika
Bastian
Member
Posty: 1424
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:09
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Bastian »

No i zrobione. Tak jak wspominaliście, wystarczy stworzyć VirtualHosta, ustawić na niego port 21 i przypisać do niego konto, które chcemy, żeby bylo przez tego Vhosta obsługiwane. Jeśli chodzi o tryb standalone to tyle. Natomiast jeśli ftp obsługiwane jest z inetd'a to w inetd.conf trzeba dodać regułkę dla ftp. I to tyle w temacie :)
ODPOWIEDZ