uruchomienie serwera gry Soldat

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
arex95
Posty: 4
Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 21:14

uruchomienie serwera gry Soldat

Post autor: arex95 »

Witam.
Chciałbym uruchomić serwer do gry Soldat ale w ogóle nie znam się na żadnym z Linuksów. Do rzeczy. Stworzyłem nowy folder i wgrałem do niego wszystkie pliki serwera, lecz gdy próbowałem go uruchomić:[
code]./soldatserver[/code] to pojawił mi się komunikat:

Kod: Zaznacz cały

Segmentation fault
Co to znaczy? Co mam zrobić? Z ciekawości wgrałem też pliki serwera shoutcast, a gdy próbowałem go uruchomić, pojawiło mi się:

Kod: Zaznacz cały

./sc_serv: Permission denied
O co chodzi? Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
lolleq
Beginner
Posty: 193
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 10:45
Lokalizacja: Zgorzelec -> Szczecin

Post autor: lolleq »

arex95 pisze:Pomorze ktoś?
Aż ciśnie się pod klawisze klasyk: "Nie, Mazowsze."
:D
arex95
Posty: 4
Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 21:14

Post autor: arex95 »

Śpiesze się, bo pytam się o to samo już chyba na 10 forum, więc popełniam błędy. Szczerze mówiąc spodziewałem się innej odpowiedzi. Ta tutaj pasuje na samosię.
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

Standardowo polecam dział dla początkujących: http://debian.linux.pl/threads/5676-Prz ... -napiszesz!

Pierwszy problem jest na tyle enigmatyczny, że jest mała szansa iż ktoś Ci pomoże.
Na problem drugi wystarczy podstawowa znajomość Linuxa i praw dostępu w systemie plików.
Awatar użytkownika
Bastian
Member
Posty: 1424
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:09
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Bastian »

Chcesz administrować serwerami (nawet gier) Musisz nauczyć się linuksa..
arex95
Posty: 4
Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 21:14

Post autor: arex95 »

A może jest ktoś chętny do próby rozwiązania tego problemu? Mogę dać IP i hasło serwera jakiemuś ochotnikowi. Mam do czynienia z Linuksem dopiero 1 dzień, więc nie dziwcie się, że nic o nim nie wiem. A wiedza o sterowaniu nim jest mi tak samo potrzebna jak rolnikowi trygonometria... Ja chce postawić serwer do gry i nic więcej. Prawdopodobnie nigdy więcej nie będę miał z tym systemem do czynienia.
Awatar użytkownika
lessmian2
Member
Posty: 1088
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 19:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lessmian2 »

arex95 pisze:Mogę dać IP i hasło serwera jakiemuś ochotnikowi.
Sprytne posunięcie, zwłaszcza jak chcesz mieć kilka rootkitów, malware i co tam jeszcze wymyślisz na swoim serwerze ;)
arex95
Posty: 4
Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 21:14

Post autor: arex95 »

lessmian2 pisze:Sprytne posunięcie, zwłaszcza jak chcesz mieć kilka rootkitów, malware i co tam jeszcze wymyślisz na swoim serwerze ;)

Skoro i tak mi nie działa to co mam do stracenia? Poza tym to jest vserwer darmowy więc najwyżej założę sobie nowe konto :)
Awatar użytkownika
Bastian
Member
Posty: 1424
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:09
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Bastian »

A wiedza o sterowaniu nim jest mi tak samo potrzebna jak rolnikowi trygonometria... Ja chcę uruchomić serwer do gry i nic więcej.
Tylko, że uruchomienie serwera gry, nie różni się wiele od uruchomienia jakiegokolwiek innego serwera, zatem informacje zawarte w dziale dla początkujących w sekcji instalacji programów, są tym czego szukasz. Stąd moja wypowiedź, iż trzeba się tego wstrętnego Linuksa nauczyć. Gotowych rozwiązań raczej nikt Ci na tacy nie da, jeśli sam nie wykażesz się zaangażowaniem

Edycja:
Kolego, zadałem sobie "trud" znalezienia opisu instalacji owego serwera gry Soldat. Ten poradnik prowadzi cię za rączkę, nie trzeba nawet wiedzieć co to Unix... Zatem nie wiem w czym problem. Spróbuj według niego zainstalować serwer, a dopiero jak będziesz miał problemy to zgłaszaj się na forum. Już na koniec powiem Tobie, że błąd, który widzisz (chociaż dobrze by było żebyś wkleił całość komunikatu, tak jak go widzisz w konsoli), spowodowany jest najprawdopodobniej tym, że próbujesz to uruchamiać na wątpliwej wirtualce, która jest tak skonfigurowana aby nie dać Tobie zbyt dużo zasobów. Słowem szukaj taniego pełnoprawnego VPS-a.
ODPOWIEDZ