Poczta na w

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
zomb25
Posty: 38
Rejestracja: 21 maja 2008, 17:08
Lokalizacja: Sanok

Poczta na własnym serwerze dedykowanym

Post autor: zomb25 »

Witam.
Mam własny serwer dedykowany, zainstalowałem już na nim serwery DNS. Teraz chciałbym zainstalować coś do poczty. Mam pewne wątpliwości: załóżmy, że zainstaluje postfixa, podepnę swoja domenę i będę miał adres pocztowy zomb@mojadomena.pl i jest taka sytuacja: wysyłam wiadomość z adresu np. gmail.com na swój zomb@mojadomena.pl, poczta dochodzi (serwer dedykowany cały czas jest uruchomiony).
I dalej, wysyłam następną wiadomość z gmail.com na zomb@mojadomena.pl ale okazuje się, że serwer dedykowany (zomb@mojadomena.pl) się np. zawiesił, co w takim przypadku dzieje się z pocztą?
Awatar użytkownika
lessmian2
Member
Posty: 1088
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 19:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lessmian2 »

zomb25 pisze:wysyłam wiadomość z adresu np. gmail.com na swój zomb@mojadomena.pl, poczta dochodzi
Czepiając się szczegółów - nie dochodzi - postfix to serwer smtp, do odbierania potrzebny Ci jeszcze serwer pop3/imap, np. dovecot.
zomb25 pisze:wysyłam następną wiadomość z gmail.com na zomb@mojadomena.pl ale okazuje się, że serwer dedykowany (zomb@mojadomena.pl) się np. zawiesił, co w takim przypadku dzieje się z pocztą?
Dostajesz na konto gmail zwrotkę, że wysłanie wiadomości się nie udało.
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

lessmian2 pisze:Dostajesz na konto gmail zwrotkę, że wysłanie wiadomości się nie udało.
Serwer powinien ponawiać wysyłkę przez kilka dni i dopiero potem poinformować, że dostarczenie wiadomości zakończyło się porażką.
ODPOWIEDZ