PPTP/VPN i iptables

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Kamyk
Posty: 44
Rejestracja: 23 czerwca 2006, 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin

PPTP/VPN i iptables

Post autor: Kamyk »

Witam

Posiadam nastepujaca konfiguracje:

siec lokalna ----> bramka (router,poczta,ftp itp.) ----> siec mojego IP z forwardowaniem portow

Problem polega na tym, ze uzytkownicy w mojej sieci lokalnej nie moga wykonac polaczenia na zaden VPN, ktory znajduje sie w Internecie. Nie chodzi mi o konfiguracje VPN na moim serverze, tylko na mozliwosc polaczen zdalnych. Podejzewam dwie sprawy, jedna to IP blokujacy PPTP, choc mowi ze nic dla mnie nie blokuje (robi FORWARD), albo zle ustawienie firewall na iptables przeze mnie. Jednak jesli chodzi o iptables to w akcie desperacji zrobilem wszystkie lancuchy na ACCEPT i tak to nie pomoglo :( Staralem sie tez przepuszczac dwa porty (teraz ich nie pamietam :( ) odpowiedzialne za VPN. Ale to tez nie pomoglo. Zanim bede sie zwracal do mojego IP chcialbym was poprosic o konfiguracjie iptables ? Tak aby z wew. sieci mozna bylo sie laczyc do zdalnych VPN. Mam tez zrobione ze wszystkie wychodzace sesje sa ACCEPT jako powrot ale to rowniez nie dziala odnosnie pptp. moze z tym VPN jest jakis kruczek ?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc
ODPOWIEDZ