Virtual box - system go

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
miloszes
Posty: 8
Rejestracja: 19 listopada 2009, 21:19

Virtual box - system gościa dostępny z zewnętrznej sieci

Post autor: miloszes »

Witam,

mam zainstalowane dwa systemy Debian - jeden jako serwer hostujący, drugi jako gość przy użyciu VirtualBox. W jaki sposób mogę skonfigurować sieć, tak aby serwer gościa był dostępny dla sieci zewnętrznej (z sieci Internet).
Ogólnie szukam informacji na ten temat od 5 dni, z marnym skutkiem. Z początku próbowałem skonfigurować sieć za pomocą bridge, później za pomocą NAT. Skonfigurowanie sieci wg. poradnika VirtualBox powodowało niestabilną pracę Systemu gościa. W momencie pingowania serwera gościa cały serwer hosta ulegał zawieszeniu. Moje próby przekierowania portu 80 również nie odniosły sukcesu.

Czy ktoś mógłby mi pomóc w tym temacie?


Pozdrawiam,
MiloszeS
wojak
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 04 lutego 2009, 15:59

Post autor: wojak »

Nie znam konkretnej odpowiedzi na Twoje pytanie, ale podrzucę kilka linków, które być może przybliżą Ciebie do rozwiązania problemu.

Instalacja i konfiguracja VirtualBox
Mostkowanie pod VirtualBox
Oficjalna instrukcja (po angielsku)
Cyphermen
Beginner
Posty: 426
Rejestracja: 24 maja 2009, 10:56
Lokalizacja: cze-wa

Post autor: Cyphermen »

Aby serwer fizyczny i ten wirtualny widziały się musisz stworzyć sieć lan wpiąć i host i wirtualkę, przy czym wirtualna karta musi być jako most.

I tyle, jakaś niestabilność to już inny problem myślę wynikający już bardziej z powodu twojego sprzętu bądź oprogramowania.
ODPOWIEDZ