Konta na neostradzie

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Kendzier
Posty: 1
Rejestracja: 03 lipca 2006, 10:29
Lokalizacja: Silesia

Konta na neostradzie

Post autor: Kendzier »

Od dnia 19.07.2006 przestały na mój serwerek pocztowy przychodzić maile z końcówką @neostrada.pl. Na początku się tym zbytnio nie przejmowałem, ale gdy dziś tzw. managment firmy siad na plecy mojemu przełożonemu, a ten mi to musiałem się tym przejąć. Pod dłuższych chwilach spędzonych na próbach kontaktu z kim odpowiednim z TPSA, przy pomocy najróżniejszych kontaktów postanowiłem sam dojść co może być przyczyną tego stanu rzeczy. Zebrałem się w sobie, odpaliłem tcpdumpa i rozpocząłem szukanie przyczyny problemu. Okazało się, że wszystko jest fajnie do momentu gdy mój eximek (w 3 próbach) łączy sie na 113/tcp [auth] cele sprawdzenia nazwy serwera outgoing.tpinternet.pl (smtp dla kont neo). Zaraz po tym nastepuje zerwanie transmisji z tym serwerem. Pomyślałem, że chyba postawili sobie jakiego IPSa, w którym powalili konfigurację, i ten blokuje komunikację, gdyż myśli, że się próbuje do nich włamać (albo cóś ;) . Zmieniłem w eximie opcje rfc1413_hosts na:

Kod: Zaznacz cały

rfc1413_hosts = !193.110.120.20
Pomogło (znaczy maile zaczęły dochodzić, ale nie dało mi to spokoju i zacząłem kombinować z timeoutem dla rfc1413_hosts. okazało się, że zmiana rfc1413_query_timeou na 10s nie zmieniła nic, dopiero ustawienie:

Kod: Zaznacz cały

rfc1413_query_timeout = 5s
spowodowało, działa. Jeśli ktoś chce może poszukać dokładnego czasu timeout jakiego admini tepsowego postfixa użyli. Nie wiem jak wy ale ja uważam, że ustawienie tak krótkiego czasu to przesada. Polecam wszystkim którzy używają exima na przyjrzenie się swoim ustawienia (jeśli oczywiście chcą dostawać maile od neostradowców).
ODPOWIEDZ