Publiczny dost

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
BasTekpew
Posty: 17
Rejestracja: 19 grudnia 2008, 17:33

Publiczny dostęp do ftp

Post autor: BasTekpew »

Witam, chciałbym aby po wpisaniu w przeglądarce [url]ftp://adres_mojego_serwera[/url] nie pojawiało się logowanie lecz jakiś publiczny zasób coś takiego jak jest pod adresem ftp://ftp.pl.debian.org/
Mam zainstalowany proftpd jak co.
sigo
Junior Member
Posty: 501
Rejestracja: 21 marca 2009, 19:12

Post autor: sigo »

Musisz odkomentować (odhashować) linijki odpowiadające za fragment anonimowego dostępu do serwera ftp - wszystko znajduje się w głównym pliku konfiguracyjnym.
Jest to dosłownie kilka linijek. Przeczytaj także komentarze tam zawarte i ustaw parametry według swoich upodobań.
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

Z tego co pamiętam to klient musi się łączyć w trybie pasywnym (passive mode) lub należy przekierować jeszcze port 20 (nie tylko 21), alę głowy nie daję. Pytanie czy istnieje możliwość dostępu z zewnątrz jeśli nie posiadam zewnętrznego IP?
BasTekpew
Posty: 17
Rejestracja: 19 grudnia 2008, 17:33

Post autor: BasTekpew »

Sekcje Anonymous mam ustawoną ale i tak pojawia się okienko logowania, a co do pytania beel to ja sie do końca nie znam ale raczej bez zewnętrznego IP nie da się połączyć z serwerem
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

A w jaki sposób się logujesz, bo jeśli masz ustawiony serwer na możliwość logowania anonimowego również to istnieją dwa sposoby logowania.

Najlepiej spróbuj przez klienta FTP, np. pod lftp mogę zalogować się:

Kod: Zaznacz cały

lftp 192.168.100.238
lftp bialy@192.168.100.238 
Raz będę proszony o hasło i widok według konfiguracji na katalog domowy użytkownika, lub bez loginu i wtedy przykładowo widok na "/home/użytkownik/ftp". Przez przeglądarkę analogicznie.
BasTekpew pisze:a co do pytania beel to ja się do końca nie znam ale raczej bez zewnętrznego IP nie da się połączyć z serwerem
Mnie się również tak wydaje, ale czasem trzeba pozwolić się oświecić.
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

BasTekpew pisze:ale i tak pojawia się okienko logowania
Normalne. Zmień klienta FTP. Absolutnie zawsze musisz się zalogować. Nawet na anonimowego użytkownika. Z tym że niektóre programy automatycznie wklepują 'user:anonymous, pass:anonymous', w innych trzeba to podać explicte.
ODPOWIEDZ