Klawisz 'menu' blokuje ekran na has

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
lepek
Posty: 30
Rejestracja: 23 października 2007, 07:20

Klawisz 'menu' blokuje ekran na hasło.

Post autor: lepek »

Witam,

Debian Lenny
Xorg - Gnome

Problem polega na tym, że klawisz na klawiaturze, który znajduje się pomiędzy Alt a Ctrl po prawej stronie powoduje zablokowanie ekranu na hasło. Uruchamiany jest gnome-screensaver, z tego co się orientuję nie ma on opcji screen lock. W przeciwieństwie do "xscreensaver-command -lock", który nie jest zainstalowany u mnie w systemie.

Usunąłem gnome-screensaver z /usr/bin/ żeby sprawdzić czy to na pewno ta aplikacja jest uruchamiana, po usunięciu aplikacji ekran jest dalej blokowany przez klawisz menu. Wniosek z tego taki, że to nie ta aplikacja...

Gdyby ktoś nie kojarzył przycisku 'menu', dołączam foto.

P.S. xmodmap itd. odpadają z tego względu, że gdy naciskam klawisz 'menu' nie widzę keycoda, nie jest rozpoznawany, już próbowałem to bindować i bez rezultatu.

Chciałbym "odbindować" ten klawisz, z tego względu, że jest on strasznie uporczywy, b. często go wciskam przypadkiem gdy przytrzymuję Ctrl lub wciskam kropkę... muszę czekać aż pokaże się monit o hasło i wpisywać je któryś raz z kolei. Znudziło mi się to już.

Pozdrawiam.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

ODPOWIEDZ