Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
macias
Posty: 20
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 22:17

ładowanie np. KDE bez podpiętego monitora - jak?

Post autor: macias »

Witam
Mam w domu serwer na Debianie. Działa na nim samba, rtorrent i TS. Wszystko chodzi z konsoli bo nie ma środowiska. Gdy zainstaluje np. KDE, lub xfce to wszystko chodzi dobrze przy podpiętym monitorze, ładuję się wszystko ładnie, natomiast gdy wypnę monitor i włączę komputer do komputer piknie parę razy i ładuje samą konsolę. Moje pytanie jest jak zrobić żeby przy wyłączonym monitorze ładowało się np. KDE. Wszystko robiłem wg poradnika kaki no i chodzi do póki kiedy nie wypnę monitora.
Adam_null
Posty: 9
Rejestracja: 27 sierpnia 2008, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Adam_null »

Wydaje mi sie ze Xorg wykrywa przy starcie typ moniotra, dlatego pliczek konfiguracyjny jest bardzo ubogi na dzien dzisiejszy. Moze dobrym rozwiazanie bylo by ustawic na stale ustawienia i wtedy by normlanie ruszal. Co do rozwiniecia jestem za cienki, wiec moze ktos inny ma jakies bardziej tresciwe rozwiazanie.

Ps. opis jak nadpisac pliczek konfiguracyjny znajdziesz gdzies na forum
macias
Posty: 20
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 22:17

Post autor: macias »

Może ktoś będzie wiedział co zrobić ?
SeRdEcZnY
Beginner
Posty: 161
Rejestracja: 20 listopada 2007, 20:45

Post autor: SeRdEcZnY »

albo zainstalować sobie "okrojona" wersję KDE, wtedy z konsoli po zalogowaniu się wydajesz komendę startx.

Rozumiem, że środowisko graficzne potrzebujesz do łączenia się przez "zdalny pulpit" ?
macias
Posty: 20
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 22:17

Post autor: macias »

Potrzebuję KDE lub coś innego do uTorrenta. Tak wiem że mogę odpalić przez startx, ale komputer stoi pod biurkiem bez monitora, klawiatury i myszki.
genobis
Beginner
Posty: 353
Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:59
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: genobis »

To może używaj po prostu rtorrent, który nie potrzebuje środowiska graficznego? Możesz się łączyć z tamtym komputerem np. przez ssh i tak go obsługiwać. Nawet wygodniej, bo nie musi być nic podłączone oprócz zasilania i kabla sieciowego ;-)
macias
Posty: 20
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 22:17

Post autor: macias »

genobis mam tak zrobione od dawana, ale chciałem zobaczyć i potestować uTorrenta ale muszą xorgi wstawać jak monitor jest wypięty.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Polecam TorrentFlux - specjalnie do serwera przeznaczony.
SeRdEcZnY
Beginner
Posty: 161
Rejestracja: 20 listopada 2007, 20:45

Post autor: SeRdEcZnY »

A jeśli chodzi o ten problem, to używam gnome i też mam taki problem, a wręcz kiedyś kazał za każdym razem konfigurować xorga, ale wystarczyło by system wystartował wraz z monitorem, choć problem chyba polega nie na niepodpiętym monitorze, a na tym, że nie zalogowałem się w jakimś czasie.




Pozdrawiam ;)
macias
Posty: 20
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 22:17

Post autor: macias »

giaur, czy do torrentfluxa jest wtyczka obsługi przez www?
I czy będzie to chodziło bez xorga?
ODPOWIEDZ