Odczyt temperatury z karty graficznej - Radeon HD3850

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
dawid
Posty: 32
Rejestracja: 14 października 2007, 22:19

Odczyt temperatury z karty graficznej - Radeon HD3850

Post autor: dawid »

Witam,
Mam taki mały problem. Stałem się posiadaczem karty graficznej Radeon HD3850. W jaki sposób mogę odczytać temperaturę karty oraz taktowanie jej rdzenia i pamięci.
Wcześniej mając GF7600GT robiłem to poprzez program nvidia-settings:

Kod: Zaznacz cały

nvidia-settings -q gpucoretemp
nvidia-settings -q 'GPUCurrentClockFreqs'
nvidia-settings -q 'GPUCurrentClockFreqs'
Czy istnieje analogiczne narzędzie dla kart ati? Używam sterownika:
ati-driver-installer-8-7-x86.x86_64.run
Edit:

Da się w jakiś sposób kontrolować prędkość obrotów wentylatora na tej karcie?

.
Awatar użytkownika
Redhead
Junior Member
Posty: 526
Rejestracja: 17 lipca 2007, 17:37

Post autor: Redhead »

Przepraszam za offtop
ale mam taka sama karte jak ty i mam pytanie: uruchomiles na niej 3D, masz moze Debiana 64 bitowego?
dawid
Posty: 32
Rejestracja: 14 października 2007, 22:19

Post autor: dawid »

Tak, z małymi problemami ale uruchomiłem 3D. Mam Debian testing 32 bit. Na początku sterowniki ze strony ati nie chciały się zainstalować. Jakiś błąd kompilacji. Po restarcie czarny ekran. Uruchomiłem kompa z innej partycji, gdzie mam zainstalowanego debiana do celów ratunkowych, Następnie chroot /dev/sda7 i zainstalowałem stery z repozytorium oraz inne niezbędne pakiety (module assistant itd - na podstawie tego poradnika ). Po restarcie 3D działało. Udało też się zainstalować stery ze strony ati i na nich obecnie pracuję.

W stosunku do GF7600GT którego miałem wcześniej, wydajność w Quake Wars wzrosła sporo.
Na GF w miarę płynnie grałem na średnich detalach w rozdzielczości 1280, a na radku da się grać na max detalach w rozdzielczości 1650x1050.
ODPOWIEDZ