ATI i OpenArena

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szmergiell »

Hej.
Siedzę od kilku godzin nad tym tematem. Co mnie do tego zmusiło? OpenArena wygląda jakby ktoś złapał nożyczki i postanowił trochę zaszaleć.

Jak sprawa wygląda.
Po pierwsze:

Kod: Zaznacz cały

glxinfo
...
direct rendering: No (If you want to find out why, try setting LIBGL_DEBUG=verbose)
...
Naruszenie ochrony pamięci
Pomiędzy było dużo danych, jednakże najważniejsze zaznaczyłem. Zastanawiające jednak dla mnie jest to, że za każdym razem u mnie jest "naruszenie ochrony pamięci". Czy to normalne? Raczej nie.

Po drugie:
Instalacja fglrx z repozytoriów nie poskutkowała, pomimo posłużenia się instrukcją z początku tematu. Ani wersja z repo, ani wersja z budowaniem paczek ze sterowników ATI.

Po trzecie:
W przypadku, kiedy wywołuję

Kod: Zaznacz cały

dpkg-reconfigure xserver-xorg
dostaję informacje na temat konfiguracji klawiatury... i to wszystko. Nie ma nic więcej. ¯adnych pytań dotyczących sterowników, odświeżania monitora, nic...

Zawartość xorg.conf

Kod: Zaznacz cały

Section "InputDevice"
	Identifier	"Generic Keyboard"
	Driver		"kbd"
	Option		"XkbRules"	"xorg"
	Option		"XkbModel"	"pc105"
	Option		"XkbLayout"	"pl"
EndSection

Section "InputDevice"
	Identifier	"Configured Mouse"
	Driver		"mouse"
EndSection

Section "Device"
	Identifier	"Configured Video Device"
	Option		"UseFBDev"		"true"
EndSection

Section "Monitor"
	Identifier	"Configured Monitor"
EndSection

Section "Screen"
	Identifier	"Default Screen"
	Monitor		"Configured Monitor"
EndSection
System jest postawiony dzisiaj na świeżo z płyty netinst, z dociągniętym XFCE4 oraz GDM.
Jeżeli ma ktoś jeszcze jakieś pomysły, jak zainstalować czy to wolne, czy własnościowe sterowniki to czekam na informacje. Ja już idę spać, bo nie mam na to siły :/

Pzdr.
szmergiell
Adrian_Wir
Posty: 22
Rejestracja: 01 lutego 2008, 10:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Adrian_Wir »

szmergiell -> Jeżeli chodzi o dpkg-reconfigure xserver-xorg to tak ostatnio działa. Spróbuj

Kod: Zaznacz cały

X -configure
I dopiero potem stery do Ati.
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szmergiell »

Odpowiadając samemu sobie ;)
Problem z OpenArena i ATI jest taki, że otwarte sterowniki nie działają dobrze. Kiedy korzystałem z zamkniętych, gry wyglądały dobrze i OpenGL działał.
Rozwiązanie -- używaj zamkniętych sterowników, a gry będą dobrze działały :/
ODPOWIEDZ