[+] Brak dźwi

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
psv
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:42

[+] Brak dźwięków systemowych w KDE po aktualizacji

Post autor: psv »

Dziwna sprawa. Kilka dni temu po zaktualizowaniu systemu (wersja Lenny) znikły dźwięki systemowe. W aktualizowanych pakietach nie było paczek z KDE, zostało zaktualizowane m.in. jądro z 2.6.22-3 na 2.6.24-1. Ten przypadek wystąpił mi na dwu komputerach, więc to raczej nie wina sprzętu. Poza tym sam dźwięk działa (w grach, filmach, muzyce). Brak po prostu dźwięków systemowych z KDE (zmiana w Kcontrol nie pomaga) we wszystkich programach, m.in. K3b, Kopete itd.

Miał ktoś ten przypadek i sobie poradził z tym?
Orion
Posty: 30
Rejestracja: 13 marca 2008, 00:08
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Orion »

A sprawdzałeś w Centrum sterowania -> Dźwięki i multimedia . Ja np tam wyłączyłem wszystkie dźwięki, które mnie denerwowały. Było to logowanie się na konto, dźwięki błędów itp oraz dodałem dźwięk opróżniania kosza. Zobacz też w Synaptic, czy masz zainstalowane kodeki typu alsa itp.
Awatar użytkownika
LongeR
Posty: 70
Rejestracja: 25 marca 2008, 10:59
Lokalizacja: DT

Post autor: LongeR »

Pisał przecież że już to sprawdzał;/ A duża była ta aktualizacja co dokładnie zostało uaktualnione?
psv
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:42

Post autor: psv »

W Kcontrol mam nawet te pliki od zdarzeń, tylko jak wezmę wcisnę testowanie, to nie ma żadnego sygnału. Alsę oczywiście mam, poza tym, jak już wspomniałem, dźwięk działa (tylko te systemowe nie).

A co do aktualizacji, dokładnie nie powiem co to było, ale pakietów związanych z KDE nie widziałem.

Mam takie pytanko do was: działają wam te dźwięki systemowe w Lennym?
Orion
Posty: 30
Rejestracja: 13 marca 2008, 00:08
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Orion »

Ja robię aktualizację Lennego 3 razy w tygodniu. Z reguły sprawdzam co drugi dzień. Zawsze coś nowego wyjdzie. W tamtym tygodniu dali nowe jądro. Ale ja problemów z dźwiękami nie miałem, jak wcześniej pisałem, nawet niektóre wyłączyłem.
psv
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:42

Post autor: psv »

Hmm, to w takim razie nie wiem... Może niedługo to naprawią, ale nie będę ukrywał, że ta przypadłość mnie lekko denerwuje.
Awatar użytkownika
supergrey
Posty: 10
Rejestracja: 16 grudnia 2007, 23:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: supergrey »

Mam to samo i z komunikatów domyślam się, że ma to jakiś związek z PulseAudio. A moja karta dźwiękowa działa tak jakby nie miała miksowania sprzętowego (co jest prawdopodobne).
Niedługo przeinstaluję sobie system, bo ten jest po pierwszej mojej instalacji Debiana i w trakcie nauki wiele pozmieniałem (wiele razy) i mocno go zaśmieciłem. Szkoda mi czasu na generalne porządki, wiec ze 2h instalacji i po bólu (zwłaszcza, że /home mam na osobnej partycji). ¦ciągnąłem sobie najnowszą płytę instalatora lennego z KDE, więc jak przeinstaluję to dam znać, czy też jest ten błąd. Pozdrawiam.

[Dodano: 2008-04-04, 21:12]
Z tym PulseAudio to chyba się rozpędziłem, to tylko w konfiguracji Amaroka wpisał mi się po aktualizacji jako wyjście dźwięku. Dziwne, ale nie ważne. Po instalacji na nowo mam to samo ale mam pytanie do Ciebie psv, jeżeli nadal nie ma u Ciebie dźwięków. Czy mógłbyś tu zrzucić zawartość pliku ~/.xsession-errors?
Pozdrawiam.

[Dodano: 2008-04-04, 22:18]
Już naprawiłem. Do spisu repozytoriów dodałem:

Kod: Zaznacz cały

deb [url]http://ftp.pl.debian.org/debian/[/url] testing-proposed-updates main contrib non-free
i zaktualizowałem pakiety:

Kod: Zaznacz cały

arts              ver. 1.5.9-1   do   1.5.9-1lenny1 
libarts1c2a   ver. 1.5.9-1   do   1.5.9-1lenny1 
libartsc0       ver. 1.5.9-1   do   1.5.9-1lenny1 
Nie ma systemu bez błędów.

Pozdrawiam.
schpunt
Posty: 7
Rejestracja: 31 marca 2008, 16:32

Post autor: schpunt »

Miałem podobny problem. Wszystkie dźwięki w filmach i innych programach działają, miksowanie dźwięku też działa. Brak było dźwięków systemowych w Gnome. Pomogła instalacja PulseAudio a dokładnie tych paczek:

Kod: Zaznacz cały

libao2 libao-pulse libpulse0 libpulse-browse0 libpulsecore5 pulseaudio pulseaudio-edound-compat pulseaudio-module-hal pulseaudio-module-x11 pulseaudio-utils
Czy wszystkie są potrzebne nie wiem ale z nimi działa. Przynajmniej u mnie.
psv
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:42

Post autor: psv »

Ja nadal nie mam tych dźwięków?

[Dodano: 2008-04-07, 10:23]
Problem się rozwiązał bo właśnie w repozytorium Lennego pojawiła się wersja KDE 3.5.9. Po aktualizacji mam dźwięki systemowe.
Lutek
Posty: 13
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 09:18

Post autor: Lutek »

Miałem ten sam problem, zrobiłem to o czym napisał supergrey i działa.
Dziękuję.
ODPOWIEDZ