Przezroczyto

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Przezroczytość

Post autor: Rad »

Nie działa mi przezroczystość. W /etc/X11/xorg.conf dałem:

Kod: Zaznacz cały

Section "Extensions"
    Option "Composite" "true"
EndSection
Jednak po włączeniu iksów wyskakuje błąd:

Kod: Zaznacz cały

** (xfwm4:3005): WARNING **: The XRender implementation currently in use on this system is too slow for the compositor
Czasami błąd nie wyskakuje i przezroczytość się niby włącza, ale w takim przypadku w ogóle nie widać belek z nazwami okien, koło myszki pojawiają się dziwne paski, a do tego nie da się w nic kliknąć.

Jakie są tego przyczyny? Jak uruchomić przezroczystość?

OS: Debian Unstable + xfce + fglrx z repo
dodi
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:00

Post autor: dodi »

oczywiście działa Ci akceleracja?
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

dodi pisze:oczywiście działa Ci akceleracja?
Pewnie, że działa. Dowiedziałem się, że ati nie wspiera prezroczystości, ale kilka dni temu wyszły nowe sterowniki, które podobno umożliwiają włączenie przezroczystości. Poczekam aż Flavio umieści je w repozytorium i sprawdzę.
dodi
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:00

Post autor: dodi »

Mnie się kiedyś udało uruchomić ale 90% zasobów procesora zużywało. Kupiłem GF i nie ma żadnego problemu.
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony ATI, ale cały czas wyskakuje ten błąd z XRenderem. :(
agnes
Posty: 19
Rejestracja: 15 czerwca 2006, 10:46
Lokalizacja: z unstable ~~--~~--

Post autor: agnes »

a syslog, dmesg, Xorg.log coś informują?
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

No właśnie teoretycznie wszystko jest w porządku. Ale podobno moja karta (R9100) powoduje takie problemy na Linuksie.
dodi
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:00

Post autor: dodi »

Też miałem ati i nonstop były problemy z fglrx teraz mam GF na ubuntu, debianie i nie mam żadnych problemów z ich sterownikiem. Najgorsze są ich oznaczenia błędów - nigdy nie wiadomo za co się zabrać, żeby to naprawić.
Może jednak uda Ci się coś zdziałać za pomocą strace ?
agnes
Posty: 19
Rejestracja: 15 czerwca 2006, 10:46
Lokalizacja: z unstable ~~--~~--

Post autor: agnes »

Jabber ja mam podobny problem, loguj się w kdm odpala się kde i przy ładowaniu aplikacji z autostatru psuję się grafika widać tylko ramki aplikacji i środek ich jest biały.
ODPOWIEDZ