Avant Window Navigator

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Singel
Posty: 18
Rejestracja: 08 stycznia 2008, 18:59
Lokalizacja: Porêba

Avant Window Navigator

Post autor: Singel »

Chciałem zaproponować temat instalacji Animowanego paska takiego jak w Mac-u.W Ubuntu instaluje sie go bez najmnieszego problemu bo jest odpowiednie repozytorium.W Debianie jest problem bo tzreba go kompilować ze źródeł albo stąd : http://modit.com.ar/gnulinux/avant-wind ... ian-lenny/
AWN jest w pieciu paczkach.deb,ale przy próbie jego instalacji wywala mi błedy,ze brakuje bibliotek.Patrzyłem nie ma ich w lennym.Moze ktoś wie jak to ugryźć?

[ Dodano: 2008-01-26, 22:12 ]
Witam wszystkich zainteresowanych AWN.Właśnie zainstalowałem AWN w Debianie Lenny.Panel dolny wywaliłem i teraz mam tak jak Mac-u.Oto link do strony z paczkami deb.:http://download.tuxfamily.org/deb4gilir ... nary-i386/
Nalezy pobrać wszystkie paczki wersji 0.1.9.1-dla Lennego.Te starsze są chyba dla ETCH.Instalujemy najpierw biblioteki przez dpkg -i ,nastepnie AWN,Managera AWN i resztę.AWN pojawi się a aplikacjach.Manager w System>Preferencje.Aby AWN startował z systemem,wchodzimy w sesje i dodajemy nową z poleceniem : avant-window-navigator
W Ubuntu pasek ładuje sie ładnie wsuwa się z boku na pulpit.W Debiane nie wyglada to za ciekawie(przynajmniej u mnie,ale w końcu pasek ląduje na swoim miejscu i mamy elegancki i funkcionalny panel.Jeżeli chcemy dodac ikonkę aktywujacą jakichś program do AWN,łapiemy ją i przeciagamy na pasek AWN.Mam nadzieję,że wam tez przypadnie do gustu jak mnie. :mrgreen:
ts1990
Posty: 40
Rejestracja: 27 lutego 2008, 07:36

Post autor: ts1990 »

dzieki wielkie :) niedopisales jeszcze ze bedzie trzeba pobierac rozne paczki procz tych na serwerze. biblioteki, cairo-clock itp. ale malo tego jest. dock ladnie chodzi :)
Awatar użytkownika
3ndriu
Beginner
Posty: 246
Rejestracja: 15 kwietnia 2007, 18:00
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: 3ndriu »

AWN jest już w repo.
ODPOWIEDZ