CUPS, samba - dodanie drukarki

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
witek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 12:39
Lokalizacja: Piekary ¦l±skie

CUPS, samba - dodanie drukarki

Post autor: witek »

Witam

Na początek dane Debian SID (gnome) + drukarka na WinXP (inny komp) (sieć około 20 komputerów Win XP + serwer na gentoo + komp z Debianem) Sieć mogę przeglądać, mapować/montować udostępnione katalogi, natomiast nie mogę dodać żadnej drukarki z kompów z WinXP. pod testingiem dzieje się to samo :(

Uruchamiam zarządzanie drukarkami System --> Administracja --> Printing. Uruchamia się, klikam na dodaj drukarkę, otwiera się kolejne okno z wyborem czy jest ona lokalna czy sieciowa, wybieram sieciowa + z zakładki wybieram windows smb, prosi o podanie hasła i użytkownika (podaję moje dane z sieci windowsowej) w tej chwili mogę wybrać z którego komputera mogę podpiąć drukarkę, wybieram komp, pytanie o hasło i użytkownika, wybieram drukarkę, klikam dalej, wybieram sterownik (kyocera 1010) i w momencie gdy naciskam zakończ czy dalej program kończy działanie, a powinien przejść do kolejnego okna z możliwością podania własnej nazwy i wtedy zakończyć działanie pokazują zainstalowaną drukarkę. W konsoli pokazuje

Kod: Zaznacz cały

** (gnome-cups-add:6528): WARNING **: IPP request failed with status 1028
- jakieś sugestie, pod ubuntu działa włącznie z rozwojową wersją 7.10 gdzie całośc została zastąpiona jakimś takim cudem od red hat'a.
sappa
Beginner
Posty: 148
Rejestracja: 08 sierpnia 2006, 15:09

Post autor: sappa »

Sprobuj dodac drukarke przez cups'a w przegladarce wpisz

Kod: Zaznacz cały

localhost:901
I z tego co pamietam trzeba bylo chyba jakas paczke doinstalowac zeby byla mozliwosc dodania drukarki po samibie

Pozdro
witek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 12:39
Lokalizacja: Piekary ¦l±skie

Post autor: witek »

Drukarka dodała się. Ale i tak nic się nie drukuje (nic nie wchodzi do bufora na drukarce) mimo że prace widać w podglądzie druku (debian). Po drugie nie można jej usunać. Próba dodania drukarki po normalnemu nadal kończy się wyłączeniem programu do zarządzania drukarkami. Próbowałem w tej dodanej drukarce zmienić położenie i sterownik ale to też nie pomaga. Za to pojawiła się w drukarkach ta sama z dopiskiem "1" i ze statusem paused - nie można tego statusu zmienić oraz nie można drukarki również usunąć.
Awatar użytkownika
bbmti
Posty: 39
Rejestracja: 17 lipca 2007, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bbmti »

Mam ten sam problem i nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. Wypróbowałem te same metody, również pod KDE próbowałem i też nic. :-|
e-gore
Beginner
Posty: 147
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 21:30

Post autor: e-gore »

"Ubunciarze" ;-) sugerują coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

dpkg -P --force-depends cupsys
[enter]
apt-get install cupsys
Może zadziała...
sappa
Beginner
Posty: 148
Rejestracja: 08 sierpnia 2006, 15:09

Post autor: sappa »

witek,
sprawdz czy masz zainstalowane paczke smbfs i przy dodawaniu drukarki przy sposobie polaczenie powinies miec "costam via smb". I chyba musisz na serverze miec zainstalone stery od tej drukarki.
Napisz w ogole co to za drukarka, moze to kogos naprowadzi na rozwiazanie twojego problemu

Pozdro
witek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 12:39
Lokalizacja: Piekary ¦l±skie

Post autor: witek »

sappa pisze:witek,
sprawdz czy masz zainstalowane paczke smbfs i przy dodawaniu drukarki przy sposobie polaczenie powinies miec "costam via smb". I chyba musisz na serverze miec zainstalone stery od tej drukarki.
Napisz w ogole co to za drukarka, moze to kogos naprowadzi na rozwiazanie twojego problemu

Pozdro
Tak mam przy wyborze "coś tam samba", tak jak napisałem wszystko działa do momentu zatwierdzenia zainstalowanej drukarki. Kurcze wczoraj dałem sobie już spokój i zainstalowałem Ubuntu 7.10 i tam kurde działa od ręki. Nie pamiętam czy miałem zainstalowany pakiet smbfs, ale zakłądam że tak, ponieważ mogłem bez problemu przeglądać zasoby samby, kopiować pliki itp. Tak myślę że jak mnie Ubuntu 7.10 czymś wkurzy to znowu sobie Debiana postawię, a co mam w robocie kompa na którym testuję sobie różne dystrybucje :) Tak na razie pezynajmniej ja się nie wypowiem czy dotychczasowe porady zadziałały. Widze jednak, że jeszcze jedna osoba bbmti ma ten sam problem, więc może pomoże :)
Awatar użytkownika
bbmti
Posty: 39
Rejestracja: 17 lipca 2007, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bbmti »

Witam

Właśnie walczę dalej z drukarką.
sappa pisze:witek,
sprawdz czy masz zainstalowane paczke smbfs i przy dodawaniu drukarki przy sposobie polaczenie powinies miec "costam via smb". I chyba musisz na serverze miec zainstalone stery od tej drukarki.
Napisz w ogole co to za drukarka, moze to kogos naprowadzi na rozwiazanie twojego problemu

Pozdro
Paczka smbfs jest zainstalowana.
e-gore pisze:"Ubunciarze" sugerują coś takiego: Kod:
dpkg -P --force-depends cupsys
[enter]
apt-get install cupsys

Może zadziała...
Sposób podany przez e-gore również nie zadziałał

Jeżeli chodzi o drukarkę to jest to HP1005MFP, zainstalowana na kompie z XP Home i udostępniana w sieci lokalnej.

Pozdrawiam
witek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 12:39
Lokalizacja: Piekary ¦l±skie

Post autor: witek »

Może by ktoś sprawdził czy na etch'u działa czy nie?
e-gore
Beginner
Posty: 147
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 21:30

Post autor: e-gore »

bbmti pisze:Jeżeli chodzi o drukarkę to jest to HP1005MFP, zainstalowana na kompie z XP Home i udostępniana w sieci lokalnej.
Jeżeli masz HP to spróbuj z hplip. Działa wyśmienicie - przynajmniej z hp LaserJet 3030...
ODPOWIEDZ