Poważny problem ze sterownikami Nvidia

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Dziadek
Posty: 11
Rejestracja: 09 czerwca 2007, 20:48
Lokalizacja: Poznañ

PowaŻny problem ze sterownikami Nvidia

Post autor: Dziadek »

Zacznijmy od początku.

Przerzuciłem się dziś z Etcha na Lenny i zapragnąłem doinstalować sterowniki nVidia wg instrukcji kolegi Kaki:

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=1247

Jako początkujący skorzystałem z instalatora i tu zaczęły się schody...

Coś poszło nie tak jak trzeba (w ustawieniach xorga) i po restarcie system ładuje się do momentu ładowania sterowników. Wtedy wszystko się sypie, wyskakuje komunikat o złej konfiguracji xorga i xserver. Skorzystałbym z opcji:
Kod pisze:dpkg-reconfigure xserver-xorg
Ale...

System wisi na amen i nie da się nic zrobić. Da się jakoś to odzyskać, czy czeka mnie format i ustawianie wszystkiego od nowa?

Mam Gigabyte GeForce 7600GT 256Mb na monitorze Daewoo 518B (zabytek). Dałoby radę podmienić moje xorg.conf na czyjeś?
Awatar użytkownika
Spass
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 09 maja 2007, 16:25

Post autor: Spass »

Może spróbuj edytować swój plik xorg.conf poprzez jakieś LiveCD, np. Ubuntu. Zgaduję, że coś takiego jest możliwe, bo sam nigdy tak nie robiłem.

Zamiana...

Kod: Zaznacz cały

Driver      "nvidia"
...na...

Kod: Zaznacz cały

Driver      "nv"
...powinna pomóc. W miarę możliwości wklej na forum swój cały xorg.conf i napisz jaką masz wersję jądra i jakie sterowniki dokładnie instalowałeś i czy zainstalowały się bez problemu, czy wyskoczył jakiś bład podczas instalacji. Format to ostateczność, na pewno na forum znajdzie się ktoś, kto wie jak rozwiązać problem.
Dziadek
Posty: 11
Rejestracja: 09 czerwca 2007, 20:48
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Dziadek »

Instalacja przebiegła bez problemów, wersja sterowników to 100.14.11. Z dystrybucjami Live próbowałem pokombinować wczoraj. Na pierwszy ogień poszedł Knoppix 5.1, lecz ta dystrybucja nie wiedzieć czemu nie działa na moim sprzęcie. Może sęk tkwi w architekturze procesora - AMD64 X2 lub zbyt nowej karcie graficznej ;)

Drugi więc był Debian Etch Live (KDE). Owszem, załadował się - ale miał problemy z zamontowaniem twardzieli. Wyskakiwał komunikat związany z HAL-em (nie pamiętam co to dokładnie było, bo wtedy już przysypiałem - była 4 rano). Z tego co wiem Ubuntu odpada.

Z tego co pamiętam instalując Etcha (przed upgradem do Lenny) wybierałem jądro 2.6.4.18-i686. Resolv.conf owszem, wkleję - jak tylko uda mi się do niego dokopać.

Na szczęście mam dwa komputery i zawsze pozostaje mi jakieś pole manewru z chociaż 1 sprawnym systemem :D
ODPOWIEDZ