Instalacja wszystkich środowisk proponowanych przez instalator

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
mes mariusz
Posty: 19
Rejestracja: 19 czerwca 2014, 12:53

Instalacja wszystkich środowisk proponowanych przez instalator

Post autor: mes mariusz »

Witam.

Chciałem sprawdzić, jak prezentuje się Debian w różnych środowiskach graficznych, dlatego zainstalowałem (zaznaczyłem do instalacji) wszystkie środowiska graficzne, jakie proponował instalator (z płyty DVD1). Niestety widzę, że z poziomu ogna logowania nie mogę zmienić środowiska.

Czy jest jakiś działający sposób, na wygodne logowania się do dowolnego ze środowisk graficznych podczas logowania?

Dziękuję i pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
saturno
Junior Member
Posty: 741
Rejestracja: 08 lipca 2008, 20:04

Re: Instalacja wszystkich środowisk proponowanych przez instalator

Post autor: saturno »

Pomysł nie jest dobry bo teraz masz zainstalowane programy powiązane z każdym że środowisk.
I tak naprawdę sam nie będziesz wiedział z którego środowiska który program służy danemu zadaniu.

Odnośnie braku możliwości zalogowania się na inne środowisko to obstawiam po prostu nie wiesz gdzie zmienia się środowisko które ma się uruchomić.
Podaj jaką wersję Debiana zainstalowałeś a także jakiego menadżera logowania używasz.
mes mariusz
Posty: 19
Rejestracja: 19 czerwca 2014, 12:53

Re: Instalacja wszystkich środowisk proponowanych przez instalator

Post autor: mes mariusz »

Debian 9.5, domyślny manager logowania (nie bardzo wiem, jak sprawdzić, który to konkretnie).
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Instalacja wszystkich środowisk proponowanych przez instalator

Post autor: dedito »

np. tak:

Kod: Zaznacz cały

cat /etc/X11/default-display-manager
ODPOWIEDZ