XenApp - problem ze zrzucaniem aplikacji w tło.

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
tomek-debian
Posty: 33
Rejestracja: 28 października 2013, 09:33

XenApp - problem ze zrzucaniem aplikacji w tło.

Post autor: tomek-debian »

Witam. Problem występuje od dłuższego czasu ale dopiero teraz mam trochę czasu by się nim zajać.

Udsotępniam maszynom klientom pracującym na Linuxie przez citrixa (XenApp) aplikacje z serwera stojącego na Windows . Jeżeli aplikacja udostępniona otwiera okienko posiadające normalne trzy przyciski do zarządzania nim (zrzuć na pasek, maksymalizuj, zamknij) to kiedy klikam na inna aplikację nowa aplikacja (np linuxowa przeglądarka www firefox) poprawnie przechodzi na wierzch a udostępniona citrixowa znika pod spodem. Jeżeli jednak okienko aplikacji udostępnionej citrixem posiada tylko jeden przycisk (x- zamknij) to nie da się go przenieść w tło. Jest to denerwujące ponieważ kiedy pracownik do wpisania w okienko musi najpierw podejrzeć zawartość okna przeglądarki to musi najpierw zamknąć aplikację. Testowałem już Zarówno minta, lubuntu , ubuntu z różnymi managerami okien i wszędzie występuje ten problem. Zna ktoś rozwiązanie mojego problemu ? Nie wiem czy jest to związane z citrixem czy inne okienka "z samym krzyżykiem" tez nie daja się przenieść w tło. Podrzućcie mi przykład apki pod linuxa która instalowana natywnie na linux wyświetla takie okienko żebym mógł to ewentualnie sprawdzić.
ODPOWIEDZ