Xorg - otwarcie na po

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Adyx
Posty: 2
Rejestracja: 25 lutego 2016, 13:14

Xorg - otwarcie na połączenia sieciowe.

Post autor: Adyx »

Witam.
Komputer z debianem Wheezy, logowanie poprzez kdm oraz kde4. Jak włączyć, aby Xorg nasłuchiwał na porcie 6000 na połączenia z innego hosta?
Zmieniłem w pliku w /etc/X11/xinit/xserverrc w linii "exec /usr/bin/X -nolisten tcp "$@" na "exec /usr/bin/X", ale prawdopodobnie ten skrypt wcale nie jest uruchamiany.
Komenda "xhost + adres_hosta" oczywiście wykonałem. W opensuse, którego do tej pory używałem, do odblokowania x-ów na sieć, służyła opcja pliku w /etc/sysconfig/displaymanager. W debianie nie znalazłem tego pliku.
Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc.
Adyx
Posty: 2
Rejestracja: 25 lutego 2016, 13:14

Post autor: Adyx »

Problem rozwiązany.
Dla potomnych!
Pliki konfiguracyjne kdm-a są w katalogu /var/run/kdm a nie w /etc/kde4/kdm (nie wiem po co są te etc).
W pliku kdmrc trzeba usunąć wpis o "-nolisten tcp" parametru ServerArgsLocal.
Można też chyba zmienić ustawienie zmiennej "KDMCFGDIR=/var/run/kdm" w pliku /etc/init.d/kdm na "KDMCFGDIR=/etc/kde4/kdm" i tam skonfigurować kdm-a, lecz nie sprawdzałem tego rozwiązania.
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Lepiej dobrze posprawdzaj czy po restarcie będzie działać ; ]

Zajrzyj:
http://www.pathname.com/fhs/2.2/fhs-5.13.html

Stawiam i tak na katalog /etc/. Jak już popoprawiasz w konfiguracji - oznacz temat jako rozwiązany zgodnie z regulaminem forum.
ODPOWIEDZ