instalacja kde

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
szelma
Beginner
Posty: 185
Rejestracja: 02 sierpnia 2014, 10:45

Post autor: szelma »

U mnie też jest hibernacja itp.
Załącznik 129.jpg nie jest już dostępny
pojawiło się nowe jajko 4.1.0.1 i sporo aktualizacji,zabrakło jedynie headerów do tego jajka i nvidia-kernel co trzeba było ręcznie sobie doinstalować co by ixy się nie wysypały :P
Załączniki
129.jpg
kogoro
Posty: 33
Rejestracja: 24 kwietnia 2014, 17:19

Post autor: kogoro »

gpointing-device-settings oczywiście pomogło.

Widzę, że mój problem z usypianiem nie jest powszechny.
Zalogowałem się w xfce i tam również brak usypiania i hibernacji, czyli problem bezpośrednio nie dotyczy kde.
Usypianie i hibernacja zniknęły jednak po podpięciu się pod repozytoria Siduction, aktualizacji kde i zamianie lightdm na sddm.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

szelma pisze:U mnie też jest hibernacja itp.
[ATTACH=CONFIG]5099[/ATTACH]
pojawiło się nowe jajko 4.1.0.1 i sporo aktualizacji,zabrakło jedynie headerów do tego jajka i nvidia-kernel co trzeba było ręcznie sobie doinstalować co by ixy się nie wysypały :P
Jaki to wystrój pulpitu? Ciekawie wygląda. I w jaki sposób ustawiłeś takie menu start?
kogoro
Posty: 33
Rejestracja: 24 kwietnia 2014, 17:19

Post autor: kogoro »

Jaki to wystrój to nie wiem, ale menu start owszem. Prawy klawisz myszy nad menu start -> alternatywy -> wybór należy do Ciebie.
Awatar użytkownika
jacbob77
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 06 września 2007, 13:27

Post autor: jacbob77 »

Też mam nowe KDE, ale nie jest tak strasznie. U mnie usypianie działa, ale hibernacja już nie. Da się z tym żyć ;-) Z touchpadem nie mam żadnych problemów. Na początku widziałem urządzenie, ale nie mogłem skonfigurować. Teraz jest już wszystko ok, skonfigurowałem i działa bez problemów. Nie instalowałem jakiś dodatkowych pakietów, może po jakiejś aktualizacji coś się poprawiło.

Jedynie mam problem z aplikacjami GTK. Po włączeniu no Firefox'a albo Libre-Office wyłącza mi się ekran, potem dokładnie nie wiem co tam się dzieje, ale jedynie co mogę w tej sytuacje zrobić to tylko na siłę ponownie uruchomić komputer.
O ile bez Firefox'a mogę sobie poradzić, o tyle bez LO jest już problem. Musiałem Calligra zainstalować, która nie za bardzo mi pomaga.

Następnym razem bym jeszcze poczekał z instalacją nowego KDE. Mam nadzieje, że jakaś aktualizacja rozwiąże mój problem z LO i innymi aplikacjami. Na pewno mogę pochwalić nowe KDE za szybkość działania. Loguję się co prawda chyba troszkę dłużej niż KDE 4, ale za to działa wyraźnie szybciej.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

szelma pisze: pojawiło się nowe jajko 4.1.0.1 i sporo aktualizacji,zabrakło jedynie headerów do tego jajka i nvidia-kernel co trzeba było ręcznie sobie doinstalować co by ixy się nie wysypały :P
Nie 4.1.0.1 tylko 4.1.0-1 a to pewna różnica, bo wersja kernela to 4.1.3.

Z nvidią SOA#1 po raz kolejny podkreślam, trzeba być naprawdę zaawansowanym żeby sida używać.
Awatar użytkownika
szelma
Beginner
Posty: 185
Rejestracja: 02 sierpnia 2014, 10:45

Post autor: szelma »

@mati75 pomyłka,dzięki za poprawkę teraz jest 4.1.0-2,zmienia się jak w kalejdoskopie.Z invidą na sidzie nie mam żadnych problemów i nie jestem zaawansowanym użytkownikiem.Jakoś sobie radzimy:Ja i Sid :p ,czasem potrzebuje Waszej pomocy,ale chyba aż tak się nie naprzykrzam?Staram się jak najwięcej sam rozkminić co jest nie tak i nie odstraszysz mnie ;) Dzięki Sidowi szybciej poznaje debiana

@giaur wystój pulpitu to diamond,wygląd interfejsu to QtCurve+yaquake+conky seamod+ikony StarSaphireKDE,tapeta jak widać
ODPOWIEDZ