KDE 4 - Jak to wy

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
bladziak
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 17:58

KDE 4 - Jak to wyłączyć ?

Post autor: bladziak »

Witam

Na wstępie napisze że raczkuję w temacie linux , na początek wybrałem Debiana 7.8 Wheezy , wszystko elegancko się zainstalowało , wszystkie pakiety działają ale jest jedna rzecz która mnie troszeczkę wkurza ,

Screen:
Załącznik debian.jpg nie jest już dostępny
Chodzi mi o te małe znaczki ( plusik i strzałeczka)przy najechaniu kursorem na ikonkę , czy jest możliwość wyłączenia tego??
Załączniki
debian.jpg
Awatar użytkownika
diabolic3
Beginner
Posty: 121
Rejestracja: 12 grudnia 2007, 19:45
Lokalizacja: okolice Leżajska

Post autor: diabolic3 »

PPM gdziekolwiek na pulpicie (oczywiście nie na ikonach) i "Zablokuj elementy interfejsu".
bladziak
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 17:58

Post autor: bladziak »

diabolic3 pisze:PPM gdziekolwiek na pulpicie (oczywiście nie na ikonach) i "Zablokuj elementy interfejsu".

Niestety nie pomaga ta opcja , nadal są te znaczki ;/
Awatar użytkownika
diabolic3
Beginner
Posty: 121
Rejestracja: 12 grudnia 2007, 19:45
Lokalizacja: okolice Leżajska

Post autor: diabolic3 »

Hmm dokładnie nie spojrzałem na obraz i chodziło mi o coś innego. Sprawa wygląda tak ten "+" lub "-" służy do zaznaczania/odznaczania katalogu jak na tego "+/-" klikniesz i tego raczej nie wyłączysz, przynajmniej mi nie wiadomo czy się da. "Strzałeczka" zaś służy do podglądu katalogu jak na nią klikniesz, i ją akurat można wyłączyć, PPM "Ustawienia: Katalog->Ikony" i odznaczasz opcję "Naciśnij, aby zobaczyć katalog".
bladziak
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 17:58

Post autor: bladziak »

Strzałeczkę wyłączyłem , druga sprawa te znaczki plusik albo minusik , widziałem na filmikach że użytkownicy debiana jak jadą po ikonkach to tego nie mają :) więc musi być jakiś sposób aby to wyłączyć :) , nawet pobrałem inne motywy ikony , i nic nie pomaga :) .
Awatar użytkownika
diabolic3
Beginner
Posty: 121
Rejestracja: 12 grudnia 2007, 19:45
Lokalizacja: okolice Leżajska

Post autor: diabolic3 »

Jak na razie to co mi przychodzi do głowy, to że mają ustawiony układ pulpitu na "Domyślny pulpit" zamiast "Widoku katalogu" i potem pojedynczo dodają sobie ikony, a następnie zablokowują pulpit tak jak pisałem w pierwszym poście.
bladziak
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 17:58

Post autor: bladziak »

diabolic3 pisze:Jak na razie to co mi przychodzi do głowy, to że mają ustawiony układ pulpitu na "Domyślny pulpit" zamiast "Widoku katalogu" i potem pojedynczo dodają sobie ikony, a następnie zablokowują pulpit tak jak pisałem w pierwszym poście.

Masz rację wystraszyłem się że wyswietlają mi sie paski koło ikon z ustawieniami , ale tak jak pisałeś zablokowałem pulpit i działa , teraz nie mam nic tylko otoczka wokół ikony , dziękuje za pomoć.

Na razie nie daję opcji że rozwiązany bo może ktoś napiszę czy jest jakaś inna opcja :) raczej musi być inna opcja.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ