[+] instalacja motywów menedżera logowania

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
orzechus
Posty: 73
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:00

[+] instalacja motywów menedżera logowania

Post autor: orzechus »

Do którego katalogu debian wheezy ładuje pobrane motywy menedżera logowania?
Środowisko KDE 4, wheezy 7.8.
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Zajrzyj tutaj - gdzie umieszczanie są pliki motywu dla pakietu z repozytorium:
https://packages.debian.org/wheezy/all/ ... e/filelist .
orzechus
Posty: 73
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:00

Post autor: orzechus »

@marcin1982:
Nie mam takiego katalogu .../aperture. W ogóle zrobiłem coś takiego, bo może niedopowiedziałem:
-wszedłem w Ustawienia systemowe/Ekran logowania/Motyw
-nacisnąłem Pobierz nowe motywy
-poinstalowałem motywy które mi się podobały
-powrót
-nacisnąłem Instaluj nowy motyw. W tym momencie wyrzuca mi okienko z poleceniem podania ścieżki dostępu do motywu który pobrałem. I teraz nie wiem gdzie są te motywy. Instalator pobrał je automatycznie gdzieś, nie wiem gdzie. W /usr/share/kde4/apps/kdm/themes ich nie ma.
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Nie osłabiaj mnie nawet, że nie widzisz, że to co podałem to link ... a nie ścieżka.

Możesz pobrany motyw KDM rozpakować i ręcznie wstawić do katalogu:

Kod: Zaznacz cały


/usr/share/kde4/apps/kdm/themes/NAZWA_MOTYWU
albo tak jak piszesz - w ustawieniam KDM podać ścieżkę do pobranego motywu - najpewniej będzie to tam gdzie go zapisałeś:

Kod: Zaznacz cały

/home/NAZWA_UŻYTKOWNIKA/Pobrane
orzechus
Posty: 73
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:00

Post autor: orzechus »

Ja nie pobierałem żadnej paczki z motywem, tak żeby ona się zapisała np. w pobranych. Ja poprzeglądałem sobie motywy w instalatorze motywów (Ustawienia sytemowe/Ekran logowania/Motyw/Pobierz motyw), nacisnąłem Instaluj motyw na tym który mi się podobał, dostałem informację, że jest zainstalowany, ale nie pokazał się w spisie wyboru motywów w okienku. Więc w Ustawienia systemowe/Ekran logowania/Motyw nacisnąłem Instaluj motyw i wtedy poprosił mnie o ścieżkę dostępu do niego. I stąd moje pytanie. Gdzie ten automat umieszcza paczki z motywami, żebym mógł wskazać do nich ścieżkę? :)
Awatar użytkownika
Kamilko
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 19:44
Lokalizacja: Okolice Poznania

Post autor: Kamilko »

Miałem podobny problem. Zrobiłem obejście. Znajdowałem interesujący mnie motyw, przechodziłem do strony, na której się znajdował (np. kde-look.org), pobierałem go na dysk.
W menadżerze logowania instalowałem motyw klikając "Instaluj nowy motyw", podałem ścieżkę i działa.
orzechus
Posty: 73
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:00

Post autor: orzechus »

Dziękuję ci Kamilko. Twoja metoda jest skuteczna, jednak szkoda, że nie można tego zrobić tak jak to powinno być. Trochę mnie to frustruje. Chciałbym żeby wszystko w moim debianku działało tak jak trzeba.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

przecież można dany motyw skopiować gdzieś w strukture katalogu .kde w katalogu domowym i też będzie działać
orzechus
Posty: 73
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:00

Post autor: orzechus »

Tak Yampress. Ja po prostu się uparłem żeby zrobić to przez narzędzie które jest w Ustawienia systemowe w KDE. Skoro jednak się nie da to zainstaluję te motywy sposobem Kamilko. :)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

No wiesz. Bardzo ale to bardzo niedobrze jest znać tylko 1 możliwość rozwiązania problemu.
Bo widzisz kiedy jedna możliwość zawodzi to zawsze można spróbować drugiej :P

A tak w ogóle jest mały opis pod linkiem: http://kde-look.org/help/index.php?type=40
ODPOWIEDZ