przesiadka z Gnome na KDE/Xfce

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
jarman
Beginner
Posty: 225
Rejestracja: 01 lipca 2007, 11:41
Lokalizacja: Zgora / Wroc

przesiadka z Gnome na KDE/Xfce

Post autor: jarman »

Hej!!
Uzywam Gnome bo tak bylo od instalacji. Poczytalem sobie temat o Gnome vs. KDE co mnie sklania do wyprobowania nowego srodowiska i dokonania ew. zmiany. Pytanie takie: jak zainstaluje KDE lub Xfce to czy w ekranie logowania bede mial mozliwosc wyboru sesji Gnome/Kde/Xfce czy jak to bedzie wygladalo. Nie chce ryzykowac odzyskiwania dawnych ustawien.
Danthez
Posty: 52
Rejestracja: 13 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Danthez »

Będziesz miał Gnome i to co doinstalujesz dopóki niczego nie odinstalujesz możesz także mieć dwa managery logowania kdm i gdm i to jakiego będziesz uzywał zależy od Ciebie. Przy instalacji drugiego system się Ciebie prawdopodobnie zapyta jaki ma być domyślny : )
jarman
Beginner
Posty: 225
Rejestracja: 01 lipca 2007, 11:41
Lokalizacja: Zgora / Wroc

Post autor: jarman »

aha... fajnie, takiej odpowiedzi sie spodziewalem, ale wolalem byc pewny. A jak pozniej wyglada sprawa odinstalowania jednego ze srodowisk (po co mi ich pare)?? Wystarczy dac

Kod: Zaznacz cały

apt-get remove gnome
czy cos jeszcze?? Bo nie chce zasmiecac systemu paczkami z ktorych nie korzystam. I jeszcze jedno pytanie... uzywam lapka i szukam w miare szybkiego srodowiska, ktore proponujecie KDE/Xfce??
jaced
Posty: 80
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, 12:30
Lokalizacja: Legnica

Post autor: jaced »

zdecydowanie XFCE jest lżejsze od KDE, najlepiej spróbuj obydwa i sam wybierz bo tutaj zaraz każdy będzie chwalił (zalecał) te na którym siedzi :-D ...ja naprzykład na słabszym kompie mam właśnie XFCE a na mocniejszym KDE i jestem zadowolony,
jest jeszcze kilka innych bardzo lekkich środowisk ale bywają że tak powiem delikatnie, dość egzotyczne w użytkowaniu i konfiguracji
jarman
Beginner
Posty: 225
Rejestracja: 01 lipca 2007, 11:41
Lokalizacja: Zgora / Wroc

Post autor: jarman »

jaced pisze:bywają że tak powiem delikatnie, dość egzotyczne w użytkowaniu i konfiguracji
No faktycznie bardzo dyplomatycznie to powiedziales. A co do usuniecia to nalezy to zrobic tak jak wczesniej napisalem, tak?? Czy to wywali niepotrzebne paczki czy recznie trzeba pozniej cos kombinowac??
jerryS
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 07 maja 2007, 16:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: jerryS »

Zdaje mi się, że chyba tak łatwo nie można gnoma wywalić. Trzeba po kolei paczki z zależnościami odinstalowywać.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

XFCE mozna uznac za taka lzejsza wersje Gnoma, sa podobne bo bazuja na bibliotekach gtk. (W XFCE mozna zreszta do pewnego stopnia integrowac pewne rzeczy z Gnome (nie ma problemu z wygladem). KDE to juz mozna powiedziec calkowicie osobne srodowisko oparte na qt, ale z multum mozliwosci konfiguracjii i dopasowania. (oczywiscie pod kazdym z tych srodowisk mozna korzystac z programow z innego srodowiska)
ODPOWIEDZ