Gnome - Tilda, konfiguracja

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Al1as
Posty: 31
Rejestracja: 14 sierpnia 2014, 23:38

Gnome - Tilda, konfiguracja oraz aptitude

Post autor: Al1as »

Hej

Używam najnowszego gnome i chciałbym mieć przezroczysty terminal na pulpicie, zainstalowałem tilde, w opcjach wybierałem przezroczystość 100% ale tło cały czas czarne :< zamiast robić się przezroczyste robi się czarne w miarę zwiększania przezroczystości.Co na to poradzić ?

I mam jeszcze drugie pytanie, usunąłem tildę poleceniem "aptitude purge --purge tilda" i to powinno usunąć też konfiguracje prawda ? Ale jak ściągnąłem znowu tildę i ją uruchomiłem konfiguracja była taka jaką zostawiłem zaraz przed usunięciem tym poleceniem. Więc czemu nie usunęło tej konfiguracji ?
Awatar użytkownika
mateuszek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 04 sierpnia 2014, 20:42

Post autor: mateuszek »

poszukaj konfiguracji w ~/.config i usuń ją.
Al1as
Posty: 31
Rejestracja: 14 sierpnia 2014, 23:38

Post autor: Al1as »

Jak jej poszukać ? patrzyłem w katalogach z tildą i nie znalazłem. jak dotrzeć do katalogu ~/.config ?
Bo mi ogólnie aż tak sama ta konfiguracja nie przeszkadza tylko ciekawi mnie dlaczego polecenie "aptitude purge --purge" jej nie usunęło i muszę usuwać ręcznie ? z tego co czytam to przecież powinno.
Awatar użytkownika
mateuszek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 04 sierpnia 2014, 20:42

Post autor: mateuszek »

możesz spróbować usunąć z poziomu synaptica. Katalogi z kropkami na początku są ukryte, po wciśnięciu ctrl +h zobaczysz ukryte katalogi i pliki.
Al1as
Posty: 31
Rejestracja: 14 sierpnia 2014, 23:38

Post autor: Al1as »

Okej znalazłem config tildy i usunąłem. Ale dlaczego komenda "aptitude purge --purge" tego nie usunęła ?
Awatar użytkownika
mateuszek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 04 sierpnia 2014, 20:42

Post autor: mateuszek »

aż tak się nie znam, żeby Ci odpowiedzieć, ale poczekaj może ktoś Ci odpowie :)
ali772
Posty: 68
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 13:46
Lokalizacja: Krosno

Post autor: ali772 »

Niewiem, czy to robi różnicę, ale ja ogólnie usuwam pakiety używając:

Kod: Zaznacz cały

aptitude purge
bez żadnego dopisku "--purge".
pj1031999
Posty: 54
Rejestracja: 02 lipca 2014, 18:24

Post autor: pj1031999 »

threads/14637-aptitude-usuwanie-pakiet%C3%B3w - różnice odnośnie "purge"
Z tego co wiem to "purge" nie usuwa plików konfiguracyjnych znajdujących się w katalogu użytkownika.
Al1as
Posty: 31
Rejestracja: 14 sierpnia 2014, 23:38

Post autor: Al1as »

aptitude purge pakiet
  • to samo co w punkcie 1,
  • ponadto wyłącznie bezpośrednio wskazany pakiet zostanie usunięty wraz z konfiguracją.
Nie wiem czy dobrze rozumiem ten opis ale wydaje mi się, że usuwa konfigurację.
```````````
Oprócz konfiga tildy, gdy usuwałem irc epic tak samo zostało mi dużo plików mimo, że usuwałem wszystkimi komendami do usuwania pakietów jakie znalazłem, myślałem, że będę sobie mógł luźno usuwać wszystko co zainstaluje poleceniem w konsoli ale jednak ciągle coś zostaje... Jeśli ktoś mógłby pomóc to miło.
```````````
A tak jeszcze poza tym gdy próbuję polecenia "aptitude purge --remove" lub "aptitude remove --purge" dostaję komunikat, że to aptitude nie posiada mocy super krowy, może to przez to wszystkiego nie usuwa, nie wiem. W każdym bądź razie za każdą pomoc będę wdzięczny bo wygodne byłoby dla mnie móc usunąć calutki pakiet wraz z pakietami automatycznie do niego zainstalowanymi tak by nic po nim nie zostało, w prosty sposób z linii komend.
Awatar użytkownika
szelma
Beginner
Posty: 185
Rejestracja: 02 sierpnia 2014, 10:45

Post autor: szelma »

Witam.Też mam problemy z przezroczystością tildy.Było dobrze ale na początku.problemu nie rozwiązałem.Gdzieś wyczytałem,ze pełny transparent nie działa na gallium tyle że ja mam nvidie i tez mam problem z ta tilda.Puki co zainstalowałem alternatywę-Guake terminal
ODPOWIEDZ